Granie na komputerze osobistym ma swoje wady i zalety. Taki rodzaj rozgrywki z jednej strony pozwala lepiej wczuć się w ogrywany tytuł, z drugiej wymaga pewnych inwestycji – zwłaszcza, jeśli uwielbiasz gry multiplayer. Ciężko bowiem o zwycięstwo w swojej ulubionej grze bez dobrej klawiatury, która zwiększy szybkość naszych ruchów i zagwarantuje pełen komfort podczas zabawy. Przed Tobą ranking najlepszych klawiatur gamingowych na rynku!

Czego potrzebuję oprócz klawiatury?

Aby w pełni cieszyć się rozgrywką na PC oprócz dobrej konfiguracji sprzętowej, będziesz potrzebować myszki gamingowej (do 200 zł, 300 zł, 400 zł, 500 zł, 700 zł) oraz porządnego monitora gamingowego (do 1000 zł, 1500 zł, 2000 zł, 3000 zł, 5000 zł, 7000 zł).

Jeśli PCet to nie Twoja bajka, możesz zainwestować w dobry tablet (do 3000 zł lub 5000 zł) albo konsole Xbox X Series, PlayStation 5 lub Nintendo Switch. W przypadku konsol od XXS i PS5 najlepiej zrobisz inwestując w nowoczesny telewizor 55-calowy (do 1500 zł, 3000 zł, 5000 zł) lub 65-calowy (do 3000 zł, 4000 zł, 7000 zł) albo projektor (do 20 000 zł, 8000 zł, 5000 zł i 3000 zł).

Pamiętaj, że bez względu na to, czy preferujesz gry RPG, horrory, gry strategiczne, gry sportowe, gry wyścigowe, gry akcji lub platformówki – wybór odpowiedniej platformy ma ogromne znaczenie, a w przypadku PC klawiatura gamingowa (do 1000 zł, 500 zł, 400 zł, 300 zł lub 200 zł) odgrywa jedną z nadrzędnych ról.

CORSAIR K95 RGB Platinum XT Speed – klasyka musi kosztować

Wśród najlepszych klawiatur gamingowych nie sposób nie wspomnieć o CORSAIR K95 RGB Platinum XT Speed. To mechaniczna klawiatura wyróżniająca się przepięknym i rozbudowanym podświetleniem RGB oraz sześcioma unikatowymi klawiszami makr z oprogramowaniem Elgato Stream Deck.

Klawisze są w tym przypadku zainstalowane dość wysoko, co jednak w żaden sposób nie wpływa na komfort użytkowania. Klawiatura jest cicha i prezentuje się świetnie na każdym typie biurka. W zestawie nie znajdziemy myszki ani podkładki. Klawiaturę łączymy przewodowo poprzez interfejs USB.

najlepsze klawiatury gamingowe
fot.Pexels.com

Logitech G915 Linear – taniej nie zawsze oznacza „gorzej”

Za niespełna 940 złotych możecie rozważyć zakup bezprzewodowej klawiatury Logitech G915 Linear – powszechnie uznawanej za jedną z najlepszych na świecie. Znajdziecie tu zarówno zaawansowane podświetlenie RGB jak i niezwykłą siłę, wydajność i wyśmienitą jakość materiałów.

Producent zainstalował w tym modelu klawisze o niskim skoku. W praktyce oznacza to większy komfort podczas pisania oraz znaczącą przewagę w grach multiplayer nad innymi graczami. Niskoprofilowe przełączniki mechaniczne GL cechują trzy kluczowe cechy: prędkość, precyzyjność i wydajność.

Konstrukcja zachwyca eleganckim i zarazem uniwersalnym designem. Klawiatura ma zaledwie 22 mm grubości i co ważniejsze – jest bezprzewodowa. Za tę funkcję odpowiada technologia LightSpeed o czasie reakcji wynoszącym tylko 1 milisekundę. Oczywiście, jeśli jednak preferujecie połączenie przewodowe, nic nie stoi na przeszkodzie, aby podłączyć kabel USB.

Technologia LightSync pozwoli Wam na zaprogramowanie dowolnego oświetlenia RGB poszczególnych klawiszy (aż 16,8 mln kolorów!). Dzięki temu możecie stworzyć własną, zachwycającą kombinację świetlną, która zdecydowanie polepszy wrażenia płynące z rozgrywki.

SteelSeries Apex PRO OmniPoint – jeszcze jedna propozycja

Na koniec został nam do zaproponowania SteelSeries Apex PRO OmniPoint – fenomenalna klawiatura mechaniczna do kupienia za równe 1000 zł.

Model ten łączy funkcjonalność z technologiami pożądanymi przez gamerów na całym świecie. Klawisze cechują się niebywałą trwałością i szybkością (do 100 milionów kliknięć).

Jest to możliwe dzięki polu magnetycznemu – przełączniki mierzą głębokość na jaką wciskany jest dany przycisk i tym samym dają możliwość oznaczenia konkretnego punktu, w którym ma być on zapisany.

Wbudowany wyświetlacz OLED informuje nas na bieżąco o wszystkich aktualnych ustawieniach. Obok niego znajduje się niewielki wałek pozwalający na regulacje głośności oraz podświetlenia.

SteelSeries Apex PRO OmniPoint charakteryzuje się klasycznym designem, który idealnie dopasuje się do większości gamingowych biurek.

najlepsze klawiatury gamingowe
fot.Pexels.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here