Wielu graczy zastanawia się, czy da się kupić dobry gamingowy monitor w kwocie nie przekraczającej 1000 złotych. Odpowiedź brzmi: tak, da się, choć będzie to konstrukcja standardowa, nie odznaczająca się niczym szczególnym i nie oferująca jakości, jaką znajdziemy w wysokobudżetowych modelach monitorów. Przed Wami krótki ranking najlepszych monitorów gamingowych do 1000 złotych.

Po co mi monitor za 1000 złotych?

Nie wszyscy gracze mogą sobie pozwolić na zakup najlepszego gamingowego monitora albo wydatku rzędu 1500 zł, 2000 zł, 3000 zł, 5000 zł czy 7000 zł. Zresztą, część osób ogrywa gry wideo „z doskoku”, spędzając więcej czasu na tablecie (sprawdź modele do 500 zł, do 1000 zł, do 1500 zł, do 3000 zł i do 5000 zł) czy Nintendo Switch.

Niektórzy preferują kanapowy styl gry, to znaczy przed wielkim ekranem korzystając z konsoli Xbox X Series bądź PlayStation 5. Tacy gracze najczęściej posiadają już sprawdzony nowoczesny telewizor w standardzie 55-cali (do 1500 zł, 3000 zł, 5000 zł) lub 65-calowy TV (do 3000 zł, 4000 zł, 7000 zł) albo projektor (do 20 000 zł, 8000 zł, 5000 zł i 3000 zł).

Jeśli jednak jesteś typowym PCciarzem, a Twój budżet jest mocno ograniczony, śpieszymy z pomocą! Do 1000 złotych jesteś w stanie kupić dobry gamingowy monitor. Sprawdźmy więc, co w trawie piszczy!

Monitor IIYAMA G-Master Black Hawk G2730HSU-B1 – temu modelowi warto się przyjrzeć!

Przed Wami monitor marki IIYAMA jednej z najbardziej znanych i cenionych marek na rynku monitorów. Prezentowany model zawiera wszystko, co tylko może zawierać konstrukcja w tym segmencie cenowym. Monitor kupicie już za około 730 złotych!

Specyfikacja tego monitora nie jednego z Was może zadziwić. Znajdziemy tu bowiem aż 27-calowy ekran w rozdzielczości Full HD, a więc sprzęt naprawdę pokaźnych rozmiarów. Rozdzielczość Full HD nie zagwarantuje Wam może najwyższej jakości obrazu, ale z drugiej strony wydając raptem 700 złotych nie możemy liczyć na wiele więcej.

Warto zwrócić uwagę, że model ten wyposażono w częstotliwość odświeżania obrazu 75 Hz – co jest stosunkowo wysoką liczbą, biorąc pod uwagę, że większość monitorów w tej cenie oferuje zaledwie 50 Hz.

monitor do 1000 zł
fot. Pexels.com

Imponujący jest też czas reakcji matrycy wynoszący tylko 1 milisekundę – możecie więc zapomnieć o jakichkolwiek większych opóźnieniach podczas rozgrywki. Znajdziemy tu również standardowy jeden port DisplayPort oraz jedno złącze HDMI.

Model ma też wbudowane głośniki, ale nie spodziewajcie się, że jakość dźwięku powali Was na kolana. To raczej coś w formie bajeru i alternatywy, kiedy akurat nasze zewnętrzne głośniki ulegną awarii. Dodatkowo, monitor IIYAMA G-Master Black Hawk G2730HSU-B1 możecie bez problemu zamocować na ścianie.

Monitor SAMSUNG Odyssey LF27G35TFWUXEN – zdecydowany faworyt tego zestawienia

Za kwotę około 850 złotych możemy nabyć jeden z najlepszych monitorów gamingowych na rynku w tym przedziale cenowym. To wprost niebywałe, biorąc pod uwagę, że tego typu specyfikacje spotkamy w monitorach ze znacznie wyższej półki.

Nie będę tutaj jednak prawić peanów na cześć Samsunga, który odpowiada z produkcję tego modelu, ale o kilku rzeczach koniecznie musimy sobie powiedzieć. Monitor SAMSUNG Odyssey LF27G35TFWUXEN to 27-cale ekranu w rozdzielczości Full HD.

Niby nic niezwykłego, bo przecież poprzedni model oferował to samo za niższą cenę. Kluczowe różnice znajdziemy w rodzaju matrycy oraz częstotliwości odświeżania obrazu.
Zastosowana przez Samsung matryca VA to znacznie lepszy wybór niż klasyczne matryce IPS. Wynika to przede wszystkim z ich konstrukcji, która pozwala zachować bardzo wysoką jakość obrazu, nie tracąc przy tym jego płynności. Odświeżanie o częstotliwości aż 144 Hz to parametry znane z modeli za ponad 2000 złotych. Całości dopełnia bardzo krótki czas reakcji matrycy, wynoszący zaledwie 1 milisekundę.

Co więcej, zdecydowano się tutaj na zastosowanie technologii AMD FreeSync, która synchronizuje odświeżanie karty graficznej i ekranu, redukując jakiekolwiek opóźnienia mogące pojawić się w trakcie rozgrywki.

monitor do 1000 zł
fot. Pexels.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here