Za 2000 złotych niełatwo będzie trafić dobry monitor, co nie znaczy, że nie będzie to niemożliwe. Po prostu musimy się liczyć z rezygnacją z pewnych udogodnień jak chociażby rozdzielczość 4k. Dla przeciętnego gracza nie powinno być to raczej wielkim problemem, bo za około 2000 złotych możemy kupić i tak bardzo satysfakcjonujący sprzęt.

Monitor gamingowy powinien mieć każdy gracz!

Spędzasz dużo czasu przy biurku, ogrywając ulubione tytuły, ale doskwiera Ci brak dobrej jakości obrazu spowodowanej słabym monitorem? Wymień swoją konstrukcję na lepszy model i ciesz się grami wideo na nowo!

Nie musisz być zatwardziałym PCtowcem, żeby grać na komputerze osobistym. Wszystko przecież zależy od naszych preferencji. Równie dobrze możesz zainwestować w dobry tablet (do 3000 zł lub 5000 zł) albo kupić konsolę Nintendo Switch i grać w pomniejsze tytuły leżąc w łóżku czy jadąc pociągiem do pracy.

monitory dla graczy do 2000 zł
fot. Pixabay.com

Grając na konsolach Xbox X Series lub PlayStation 5 możesz też rozważyć inwestycję w nowoczesny 55-calowy telewizor, który dostaniesz już nawet do 1500 zł, choć w tym wypadku warto przyjrzeć się też modelom do 3000 zł i 5000 złotych. W przypadku telewizorów 65-calowych spójrz na modele do 3000 zł, 4000 zł lub 7000 zł, a jeśli rozważasz zakup projektora – modele do 20 000 zł, 8000 zł, 5000 zł lub 3000 zł.

W tym artykule skupimy się jednak na monitorach gamingowych do 2000 złotych (sprawdź też modele do 1000 zł, 1500 zł, 3000 zł, 5000 zł, 7000 zł) i sprawdzimy, co czeka nas w tym przedziale cenowym. Do dzieła!

MSI Optix MAG341CQ – propozycja za równe 2000 zł

Monitorów dedykowanych głównie graczom są na rynku dziesiątki, ale tylko garstka z nich faktycznie zasługuje na miano „gamingowy”. Jednym z tych modeli jest propozycja od MSI, czyli Optix MAG341CQ, który kupicie za równe 2000 zł.

Już na pierwszy rzut oka widzimy, z czym mamy do czynienia. To ogromna 34-calowa konstrukcja oferująca rozdzielczość Ultra HD, a więc jedną z najwyższych rozdzielczości, jaką w tej chwili może zdobyć przeciętny konsument. Zagwarantuje nam ona niezwykle szczegółowy i bogaty w detale obraz, co jest kluczowe podczas ogrywania ulubionych gier wideo.

Co więcej, nie powinniśmy też się martwić o spadki płynności, bo o tę rzecz zadba wysoka częstotliwość odświeżania obrazu wynosząca 100 Hz. Dodatkowo, zakrzywiony ekran w połączeniu z funkcją AMD FreeSync pozwoli na szybką synchronizację obrazu z kartą graficzną i tym samym ułatwi nam eliminowanie wrogów w rozgrywkach multiplayer.

Producent zadbał też o wykorzystanie funkcji Anti-Flicker, dzięki czemu chroni nasze oczy przed migoczącym i męczącym oświetleniem. Na uwagę zasługuje również wyjątkowy, futurystyczny design, który prezentuje się nader nowocześnie!

Główną wadą propozycji od MSI jest czas reakcji matrycy monitora, bo wynosi ona aż 8 milisekund, co (pomimo dość wysokiej częstotliwości odświeżania ekranu) może wpłynąć na płynność rozgrywki podczas wyświetlania dynamicznych scen akcji.

Monitor MSI Optix G32CQ4 – ponownie MSI, w ciut niższej cenie

Za kwotę 1900 złotych warto rozważyć zakup innego modelu od MSI, a mianowicie Optix G32CQ4, który zagwarantuje Wam najlepszą specyfikację w tym przedziale cenowym, ale niestety kosztem rozdzielczości. W tym wypadku jednak ten kompromis nie powinien być dla Was dotkliwym problemem, bo jakość jaką oferuje ten model jest wprost niebywała!

Pokaż monitorku, co masz w środku

Znajdziemy tu przede wszystkim świetną matrycę VA dedykowaną monitorom gamingowym, a także zakrzywiony 31.5-calowy ekran w rozdzielczości WQHD (2k). To wciąż bardzo wysoka rozdzielczość, pozwalająca cieszyć oko wszelkimi graficznymi detalami, kryjącymi się w najnowszych grach wideo.

Co więcej, częstotliwość odświeżania ekranu na poziomie aż 165 Hz przy jednoczesnym czasie reakcji matrycy, wynoszącym tylko 1 milisekundę w połączeniu z technologią AMD FreeSync, zapewnią Wam absolutną płynność rozgrywki nawet podczas najbardziej zajadłych i dynamicznie zmieniających się bitew. W środku znajdziemy też dwa złącza HDMI oraz jedno złącze DisplayPort.

To gamingowy monitor z krwi i kości. Jego parametry zostały tak wyskalowane, aby gracz mógł wykorzystać pełnię swojego refleksu w grach wyścigowych, bijatykach, shooterach czy grach sportowych.

monitory dla graczy do 2000 zł
fot. Pixabay.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here