Zakup dobrej jakościowo klawiatury gamingowych to nie lada wyzwanie. Taki stan rzeczy wynika głównie z faktu, że niewiele osób jest świadomych, czym tak naprawdę powinien charakteryzować się wysokiej klasy sprzęt tego typu. Ciekawostki w stylu podświetlenia RGB mocno podbijają cenę, a tak naprawdę wcale nie świadczą o dobrej jakości produktu. Dobra klawiatura gamingowa to wydatek rzędu kilkuset złotych. W tym artykule przyjrzymy się propozycjom do 500 złotych!

Składasz komputer? Zacznij od zakupu klawiatury!

Złożenie własnego komputera wymaga wiedzy i sporych środków finansowych. Na szczęście na rynku znajdziemy gotowe komplety tych urządzeń, dzięki czemu odejdzie nam trochę problemów.

Oprócz samego PC musimy pamiętać o zakupie dobrej myszki gamingowej (do 200 zł, 300 zł, 400 zł, 500 zł, 700 zł) oraz monitora gamingowego (do 1000 zł, 1500 zł, 2000 zł, 3000 zł, 5000 zł, 7000 zł).

Gracze konsolowi na szczęście nie mają aż tylu problemów. W ich przypadku wystarczy inwestycja w konsolę Xbox X Series, PlayStation 5 lub Nintendo Switch oraz wybór nowoczesnego telewizora, np. 55-calowego (do 1500 zł, 3000 zł, 5000 zł), 65-calowego (do 3000 zł, 4000 zł, 7000 zł) lub projektora (do 20 000 zł, 8000 zł, 5000 zł i 3000 zł).

Jeśli jednak decydujesz się na komputer osobisty i brakuje Ci informacji na temat dobrej klawiatury (sprawdź ranking najlepszych klawiatur gamingowych oraz modeli do 200 zł, 300 zł, 400 zł, 500 zł1000 zł) – zerknij na nasze propozycje do 500 złotych!

SteelSeries Apex 5 – ta klawiatura wygląda przepięknie!

Przed Wami pierwsze propozycja – SteelSeries Apex 5 wyceniona na 480 złotych. Tym razem nie mamy do czynienia z klawiaturą mechaniczną, lecz hybrydową. W praktyce oznacza to, że połączenie mebranowej wytrzymałości z mechanicznym przełącznikiem, a więc de facto dwie rzeczy w jednym.

W pamięci wewnętrznej zapiszecie aż do 5 profili i to bez instalowania zewnętrznego oprogramowania. Inteligentny wyświetlacz typu OLED pomoże Wam błyskawicznie przełączyć się wybranymi profilami.

W tej cenie dostaniemy także przepiękne, składające się z milionów kolorów podświetlenie RGB, które oczarują nawet najbardziej wybrednych użytkowników. Funkcja 100% Anti-Ghosting sprawi, że klawiatura zareaguje na wciśnięcie nawet paru klawiszy w tym samym czasie.

Świetnie sprawdza się tutaj też magnetyczna podkładka pod dłonie, która trzyma się naprawdę mocno, umożliwiając stabilne ułożenie rąk. Ta konstrukcja zachwyca uniwersalnością – to zdecydowanie jedna z lepiej wyglądających klawiatur gamingowych w tym segmencie cenowym.

najlepsze klawiatury gamingowe do 500 zł
fot. Unsplash.com

KLAWIATURA LOGITECH G910 ORION SPARK GAMINGOWE – za równe 500 złotych

Za równą kwotę 500 złotych możecie rozważyć zakup klawiatury Logitech G910 Orion Spark – najlepszej klawiatury mechanicznej w tej cenie.

Propozycja od Logitecha już od pierwszej chwili przykuwa wzrok. A wszystko za sprawą niezwykle agresywnego designu, nadającego tej konstrukcji iście sportowego stylu. To jednak nie wygląd świadczy o jej jakości…

Logitech G910 Orion Spark to klawiatura mechaniczna wykonana z najwyższej klasy materiałów. Podświetlane klawisze możemy dostosowywać według własnych preferencji wybierając barwy z puli 16 milionów kolorów.

Przełączniki Romer-G zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zmaksymalizować szybkość gracza. Dzięki temu naciśnięcie klawisza jest aż o 25% szybsze niż w przypadku innych modeli tego typu. To z kolei przekłada się na więcej zwycięstw rozgrywkach multiplayer.

Nie zapomniano również o zaimplementowaniu klawiszy sterujących multimediami, dzięki czemu w zaledwie kilka chwil możesz pogłośnić, przyciszyć, wstrzymać lub wyłączyć dźwięk. Model ten jest dość duży i ciężki (waży około 1,5 kg), ale całościowo robi piorunujące wrażenie! Klawisze wytrzymają do 70 milionów kliknięć, a konstrukcję podłączyć do komputera przy pomocy kabla USB.

HyperX Alloy Origins Core Aqua – po prostu klasyk!

HyperX Alloy Origins Core Aqua to propozycja klawiatury mechanicznej o klasycznym, uniwersalnym wyglądzie. Model ten nie wyróżnia się na tle konkurencji, choć posiada bardzo mocną specyfikację i należy do grona najlepszych konstrukcji w kwocie do 500 złotych.

W przeciwieństwie do poprzednich klawiatur gamingowych, tutaj znajdziemy przełączniki o dość wysokim skoku. Przy naciśnięciu poczujemy nieznaczny opór, co dla niektórych będzie wadą, a dla innych zaletą. W rezultacie, możemy spodziewać się dość głośnego dźwięku podczas wciskania klawiszy. Słowem: tę klawiaturę słychać i czuć, co z jednej strony może potęgować wrażenia z rozgrywki, a z drugiej trochę irytować i przeszkadzać.

Nie zabrakło tu również przepięknego, bogatego w miliony kolorów podświetlenia RGB. Nie uświadczymy jednak klasycznej podpórki pod nadgarstki – zamiast tego, producent zdecydował się na wyposażenie klawiatury w nóżki do regulacji nachylenia naszej konstrukcji.

HyperX Alloy Origins Core Aqua kupicie za równe 500 złotych.

najlepsze klawiatury gamingowe do 500 zł
fot. Unsplash.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here