Pomiędzy zwykłą komputerową myszką a myszką gamingową jest ogromna różnica. Myszki gamingowe to urządzenia odznaczające się dużo lepszą specyfikacją techniczną i są dedykowane wymagającym użytkownikom. Ponadto, tworzy się je z myślą o jak największej precyzji potrzebnej w trakcie ogrywania gier oraz wygodzie. Takie cudeńka niestety nie należą do najtańszych, ale jeśli chcesz zmienić komfort swojej rozgrywki nie do poznania – ta inwestycja z pewnością się opłaci. Poznaj najlepsze myszki gamingowe do 300 złotych.

PC bez myszki? Ciężki temat!

Trudno wyobrazić sobie potężny stacjonarny komputer bez odpowiedniej myszki gamingowej. Oczywiście, wszystko zależy od naszych preferencji, bo jeśli używamy PC wyłącznie do pracy, to ciężko będzie nam wykorzystać potencjał myszek dla graczy (do 200 zł, 400 zł, 500 zł czy 700 zł).

Z drugiej strony, składając swój komputer musimy być świadomi ogromnych kosztów. Sam PC kosztuje krocie, ale możemy postawić na złożony, gotowy model (do 12 000 zł, 5000 zł czy 3000 zł). Doliczyć trzeba też dobrą gamingową klawiaturę (do 200 zł, 300 zł, 400 zł, 500 zł, 1000 zł) oraz monitor gamingowy (do 1000 zł, 1500 zł, 2000 zł, 3000 zł, 5000 zł, 7000 zł).

Dużo łatwiej pod tym względem mają „konsolowcy” ogrywający najlepsze gry RPG, gry akcji, gry strategiczne, gry sportowe, gry wyścigowe, horrory czy platformówki na Xbox X Series lub PlayStation 5. Tutaj z kolei pojawia się inny wydatek w postaci inwestycji w nowoczesny telewizor 55-calowy (do 1500 zł, 3000 zł, 5000 zł) lub model 65-calowy (do 3000 zł, 4000 zł, 7000 zł) albo projektor (do 20 000 zł, 8000 zł, 5000 zł, 3000 zł).

Tak czy inaczej, jeśli chcesz złożyć piękny PC, myszka gamingowa będzie niezbędna. Poznajcie najlepsze modele do 300 złotych!

Mysz STEELSERIES Aerox 3 – pierwsza propozycja

Przed Wami myszka gamingowa, którą niejeden gracz chciałby posiadać na swoim biurku (być może to dobry pomysł na prezent dla fana nowych technologii?). Mowa o STEELSERIES Aerox 3 – myszce optycznej, zachwycającej funkcjonalnościami i designem.

Już na pierwszy rzut oka widać, że myszka została zaprojektowana w sposób unikatowy. Górną część posiatkowano tworząc otwory przypominające ser żółty – skojarzenie oczywiście nie jest bezpodstawne! Przez dziurki przebija się przepiękne podświetlenie RGB, nadające konstrukcji drapieżnego charakteru. Myszka SteelSeries Aerox 3 jest również samowicie lekka – waży zaledwie 57 gram.

Wiele osób może się zastanawiać, jak utrzymać tego typu myszkę w należytej czystości. No cóż, to właśnie jedna z wad tego modelu. Producent, co prawda zapewnia, że „siatkowa” konstrukcja jest odporna na ewentualne zalanie wodą czy kurz, ale w praktyce nieczystości z łatwością przedostają się przez posiatkowaną górę, co narzuca konieczność częstego czyszczenia.

W myszce SteelSeries Aerox 3 zainstalowano także bardzo dokładny sensor o czułości 8500 DPI. Znajdziemy tutaj również 6 programowalnych przycisków, które wytrzymają aż do 80 milionów kliknięć. Model ten kupicie już za równe 300 złotych.

najlepsze myszki gamingowe do 300 zł
fot. Unsplash.com

Mysz CORSAIR Nightsword – nieco cięższy model

Za równe 300 złotych możecie rozważyć zakup przewodowej myszki gamingowej CORSAIR Nightsword – nieco cięższej i większej niż poprzedni model od SteelSeries. Nightsword to przepiękny klasyczny design, łączący elegancję z pewną dozą szorstkości. To wybuchowe połączenie nadaje konstrukcji unikatowego wyglądu i od razu przyciąga uwagę.

Model wyposażono w potężny czujnik optyczny 18000 DPI, co pozwala na osiągnąć najwyższą precyzję w grach komputerowych. Co więcej, możemy pobawić się kalibracją jej masy i systemem ciężkości, tak aby dopasować ją do swoim preferencji.

Znajdziemy tu też osiem programowalnych przycisków i przełączników OMRON, dzięki czemu komfort użytkowania powinien być na najwyższym poziomie. Nie bez znaczenia jest też podświetlenie RGB, które w tym wypadku znakomicie podkreśla kształt myszki, nadając jej drapieżnego charakteru – do dyspozycji macie 5 stref oświetleniowych.

Mysz ROCCAT Kone Aimo Biały – jedna z najpiękniejszych myszek gamingowych na rynku

Jeśli szukacie konstrukcji, która zachwyci Was designem to nie ma chyba lepszej propozycji niż ROCCAT Kone Aimo w wersji białej. Ta myszka gamingowa to połączenie swoistego luksusu z futuryzmem. Podświetlenie RGB zainstalowane po bokach urządzenia wygląda jak potężne kamienie mocy, potrafiące zmienić przebieg każdej rozgrywki.

I być może coś w tym jest, bo oprócz wyjątkowego desingu Kone Aimo oferuje znacznie więcej. Dla zwiększenia kontroli ulepszono obszar przeznaczony dla kciuka oraz zainstalowano aż (uwaga!) 24 funkcji przycisków. Zapewniają one dodatkową wszechstronność w trakcie rozgrywek multiplayer.

O naszą precyzję dba czujnik optyczny Owl-Eye o rozdzielczości aż 16 000 DPI. Można go też komfortowo regulować (co 1 DPI), tak aby idealnie dostosować czułość myszki pod nasze potrzeby.

Ergonomiczny kształt świetnie dopasowuje się do kształtu dłoni, pozwalając na wielogodzinną grę bez bólu nadgarstka.

Model kupicie za równe 300 złotych.

najlepsze myszki gamingowe do 300 zł
fot. Unsplash.com

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here