Gdy poruszamy temat gier wideo, automatycznie wchodzimy w przestrzeń platform, na które są wydawane poszczególne produkcje. Wymieniamy wówczas komputery osobiste z systemem Windows oraz konsole Xbox lub PlayStation. Zapominamy jednak o jeszcze jednej platformie, która przekonała do siebie dziesiątki milionów ludzi na całym świecie – Nintendo Switch.

Z czym to się je?

Nintendo Switch to niewielkich rozmiarów konsola wyglądem przypominająca coś w rodzaju tabletu. Pojawiła się ona na rynku stosunkowo niedawno jako swoisty następca konsoli Wii U – średniaka, którego firma Nintendo sprzedała w liczbie zaledwie 14 milionów egzemplarzy w ciągu 5 lat.

Nintendo Switch wydane w 2017 roku w niecały rok od premiery sprzedało się w liczbie 15 milionów egzemplarzy, pokazując tym samym jak ogromny potencjał drzemie w tej konsoli. Dziś z czystym sumieniem uznaje się Nintendo Switch za godnego rywala dla Xbox X Series czy PlayStation 5 i wcale nie przeszkadzają tu różnice w specyfikacji czy w bibliotece dostępnych gier. Nintendo Switch bowiem celuje w zupełnie inną niszę graczy, którzy ponad wszystko cenią sobie mobilność.

Nintendo Switch
fot. Pexels.com

To niepozorne urządzenie wyglądem przypominające futurystyczny tablet za 5000 złotych posiada wielką moc. Odpalimy na nim szereg dedykowanych platformówek (jak chociażby Mario), gier akcji, horrorów, gier wyścigowych i zręcznościowych, a także bardziej rozbudowanych tytułów RPG jak chociażby rewelacyjny Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Wydajność Nintendo Switch wykracza poza możliwości tabletów za 500 złotych, 1000 złotych, 1500 złotych, 3000 złotych, czy nawet 5000 złotych. To też zupełnie inny sprzęt niż klasyczne konsole, wysokobudżetowe smartphony czy komputery osobiste. Świetnie nadaje się na prezent dla każdego, kto dysponuje wolnym budżetem w wysokości około 1500 złotych.

Kilka słów o specyfikacji

Nintendo Switch oferuje przede wszystkim mobilność. Tę konsolę z łatwością można spakować do plecaka i udać się w daleką podróż, wykorzystując wolny czas na przyjemną rozgrywkę.

Na ekranie 6,2 cala w rozdzielczości Full HD nie możemy spodziewać się rewelacyjnej jakości obrazu rodem z gamingowych monitorów, 55-calowych telewizorów za 1500 zł, 3000 zł, 5000 zł lub 65-calowych TV za 3000 zł, 4000 zł czy 7000 zł. To zupełnie inny sprzęt o zupełnie innym przeznaczeniu.

Trzeba tu jednak zaznaczyć, że i tak (biorąc pod uwagę wszystkie technologiczne ograniczenia) zarówno jakość obrazu jak i płynność działania gier na konsoli jest wręcz zaskakująco dobra! Doskonałym przykładem jest wspomniany już wcześniej Wiedźmin 3: Dziki Gon, który wygląda na Nintendo Switch po prostu świetnie!

W co zagramy na Nintendo Switch?

Nintendo Switch to konsola, na której zagrasz podczas przerwy w pracy, podczas lotu samolotem albo podczas oczekiwania na wizytę u lekarza. Wiele osób zadaje sobie w tym momencie jedno pytanie: no dobrze, wszystko super, ale w co takiego mógłbym zagrać? Już śpieszymy z odpowiedzią!

Przede wszystkim Wiedźmin 3: Dziki Gon – wybitna produkcja naszego rodzimego studia CD Project RED, którą każdy gracz (i nie tylko!) powinien choć raz w życiu przejść od „deski do deski”. Gra zagwarantuje Wam kilkadziesiąt godzin wyśmienitej zabawy, a po jej ukończeniu przez długi czas będziecie leczyć narastającą w duchu pustkę.

Innym świetnym tytułem jest Ori and the Will of the Wisps – druga część serii platformówek opowiadająca historie Oriego – duszka i opiekuna lasu. Przepiękna oprawa audiowizualna i mistrzowsko wykreowany świat przeniosą Waszą wyobraźnię w zupełnie inny wymiar.

Nintendo Switch
fot. Pexels.com

Pokemon Sword i Pokemon Shield – jeśli jesteś fanem uniwersum Pokemon i nie rozstajesz się ze swoim smartphonem w poszukiwaniu nowych stworków w grze Pokemon Go, to te dwa tytuły są z pewnością dla Ciebie! Obie produkcje należą do gatunu RPG. Na graczy czeka ogromny świat wypchany po brzegi aktywnościami i nowymi pokemonami do złapania!

The Legend of Zelda: Breath of the Wild – przygodowa gra akcji osadzona w fantastycznym, otwartym świecie. Gracze wcielają się w postać Linka (wojownika) i ruszają na ratunek uwięzionej księżniczce Zeldzie. The Legend of Zelda: Breath of the Wild jest jednym z najlepiej ocenianych tytułów wszechczasów. Gra zdobyła też szereg bardzo ważnych nagród na wielu eventach branżowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here