Jeśli szukasz porządnych gogli do VR, warto rozważyć zakup któregoś z modeli do 2000 zł. To właśnie w tym przedziale cenowym mamy największy wybór tych urządzeń, które mogą stanowić świetne uzupełnienie dla naszej gamingowej „bazy kosmicznej”. Oczywiście, jeśli posiadasz odpowiednie środki, to możesz przemyśleć inwestycje w znacznie lepsze i droższe modele. W tym artykule jednak skupimy się na propozycjach do 2000 zł. Zapraszamy do lektury!

2000 zł to jak za darmo, jeśli mówimy o wirtualnej rzeczywistości

2000 złotych to kwota, za którą kupisz konsole Nintendo Switch, niezły tablet, kilka komponentów do komputera lub jeśli dorzucisz 500 zł – także konsole Xbox X Series lub PlayStation 5.

Jeśli jednak decydujesz się na gogle VR, pamiętaj, że stanowią one bardziej formę swoistego dodatku do całości niż osobnej konstrukcji. Nie uda Ci się bowiem ich odpalić bez porządnego PC, a ten kosztuje (od 3000 zł, 4000 zł, 5000 zł, 8000 zł do nawet 12000 zł i więcej).

Co więcej, gier dedykowanych goglom VR jest stosunkowo niewiele. Musisz się liczyć z faktem, że jeszcze przez jakiś czas nie ograsz na nich swoich ulubionych gier akcji, gier RPG, gier strategicznych, horrorów, platformówek, gier sportowych i gier wyścigowych. Być może zmieni się to jednak z czasem.

W przypadku inwestycji w komputer osobisty rozważ od razu zakup monitora gamingowego (np. do 1000 zł, 1500 zł, 2000 zł, 3000 zł, 5000 zł, 7000 zł), myszki gamingowej (np. do 200 zł, 300 zł, 400 zł, 500 zł, 700 zł) i klawiatury gamingowej (np. do 200 zł, 300 zł, 400 zł, 500 zł, 1000 zł. W końcu PC powinien być kompletny, jak na prawdziwego gamera przystało!

Przejdźmy jednak do rzeczy i przekonajmy się, jakie gogle do VR znajdziemy na rynku do 2000 złotych i które z nich warte są rozważenia! Sprawdź również modele do 3000 zł, 5000 zł, 6000 zł i 8000 zł.

najlepsze gogle VR do 2000 zł
fot. Unsplash.com

Gogle VR SONY PlayStation MK5 VR V2 – na początek coś dla konsolowców

Za niecałe 1400 złotych możemy rozważyć zakup gogli VR do konsoli PlayStation 4. Oczywiście, gogle są kompatybilne również z PlayStation 5. W pakiecie dostaniemy kamerkę oraz grę Worlds.

Nie są to gogle najwyższej jakości – to trzeba powiedzieć sobie od razu. Tym niemniej powinny bez problemu zadowolić graczy, którzy stawiają swoje pierwsze korki w wirtualnej rzeczywistości.

Gogle świetnie dopasowują się do kształtu głowy, dzięki czemu możemy użytkować je przez wiele godzin nie przejmując się uciskiem i bólem. Co więcej, model ten pozwala zobaczyć wirtualny świat w aż 360 stopniach, co jest równoznaczne z pełnym polem widzenia. Gdziekolwiek się obrócisz, zobaczysz niesamowicie realistyczną rzeczywistość, która nie pozwoli Ci wrócić do świata prawdziwego przez długie godziny.

Efekty wizualne gwarantuje świetny ekran OLED w rozdzielczości Full HD i całkowita płynność wyświetlanego obrazu przy betonowych 120 klatkach na sekundę.

Gogle VR OCULUS Rift S – droższa propozycja wyłącznie pod PC

Jeśli jesteście posiadaczami dobrego komputera osobistego, to w polecanych goglach VR nie mogło zabraknąć modelu Oculus Rift S, dostępnego na rynku za równe 2000 zł.

Zabiorą Was one do niesamowicie realistycznej krainy niezliczonych przygód, które zaoferują produkcje tworzone specjalnie pod wirtualną rzeczywistość. Urządzenie jest m.in. kompatybilne z bibliotekami gier takich platform jak Steam czy Viveport.

Konstrukcja została wyposażona w 5 kamer, rejestrujących każdy ruch użytkownika i zapewniających aż 360 stopni pola widzenia, co oznacza, że będziesz mógł swobodnie rozglądać się po wirtualnym świecie w każdej możliwej płaszczyźnie. Wszystko, co musisz zrobić to po prostu nałożyć gogle VR na głowę i zacząć grać!

Urządzenie nie wymaga żadnych dodatkowych czujników – wszystko, co potrzebne zostało już wbudowane w konstrukcję gogli. Wysokiej klasy soczewki sprawią, że wyświetlany w rozdzielczości 2560×1440 obraz będzie jeszcze bardziej realistyczny.

Całkiem nieźle wypadają tu też głośniki, które symulują natężenie dźwięku w zależności od odległości (im dalej jesteśmy od epicentrum dźwięku, tym słabiej będzie ono słyszalne).

Do zestawu dołączane są dwa piloty TOUCH, które pomogą Ci w wykonywaniu precyzyjnych ruchów w trakcie rozgrywki. Wbudowany mikrofon, umożliwi Ci swobodną komunikację z innymi graczami. Funkcji jest tutaj naprawdę sporo, a to wszystko w przystępnej cenie tylko 2000 zł.

najlepsze gogle VR do 2000 zł
fot. Unsplash.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here