Wybór odpowiedniej myszki gamingowej potrafi być niezwykle frustrujący. To w końcu urządzenie, które ma nam służyć latami, a wcale niełatwo wybrać model odznaczający się zarówno świetną jakością, jak i funkcjonalnością. W końcu, design to nie wszystko! Liczy się też kształt, wytrzymałość i możliwość przypisania klawiszy, do których będziemy mieć błyskawiczny dostęp. Te wszystkie parametry spełniają proponowane przez nas modele w kwocie do 700 złotych.

Myszka gamingowa – właściwie po co?

Myszka gamingowa (sprawdź ranking najlepszych myszek gamingowych) to urządzenie dedykowane graczom, ceniącym szybkość reakcji w grach multiplayer i nie tylko! Dobrze zaprojektowana myszka powinna doskonale dopasowywać się do kształtu dłoni, będąc w pewnym sensie jej przedłużeniem. Zainstalowane w niej dodatkowe technologie powinny także zwiększać naszą przewagę nad innymi graczami w grach multiplayer oraz odznaczać się wyjątkowym designem.

Sama myszka to jednak za mało, aby cieszyć się udaną rozgrywką. Korzystając z komputera osobistego, nie powinniśmy zapominać również o gamingowej klawiaturze (do 200 zł, 300 zł, 400 zł, 500 zł i 1000 zł), szybkim PC kupionym np. w formie gotowca (do 12 000 zł, 5000 zł, 3000 zł) i monitorze gamingowym (do 1000 zł, 1500 zł, 2000 zł, 3000 zł, 5000 zł i 7000 zł).

Jeśli jednak nie po drodze Wam z myszką i klawiaturą – zainwestujcie w konsole Xbox X Series lub PlayStation 5, na której ogracie najnowsze gry wideo (gry RPG, gry akcji, gry wyścigowe, platformówki, horrory, gry strategiczne, gry sportowe) na nowoczesnym telewizorze 55-calowym (do 1500 zł, 3000 zł lub 5000 zł), 65-calowym (do 3000 zł, 4000 zł, 7000 zł) lub projektorze (do 20 000 zł, 8000 zł, 5000 zł lub 3000 zł).

A teraz zapoznajcie się z najlepszymi myszkami gamingowymi do 700 złotych!

Mysz RAZER Naga Pro

Poznajcie fenomenalną propozycję myszki gamingowej od marki Razer, czyli model Naga Pro! Tę wyśmienitą bezprzewodową konstrukcję dostaniecie na rynku już za około 650 złotych.

Mówiąc o myszkach gamingowych mało jest rzeczy równie ważnych, co tzw. czułość myszy mająca bezpośredni wpływ na precyzję i szybkość ruchów. Naga Pro oferuje rozdzielczość czujnika na imponującym poziomie 20 000 DPI! To wprost wymarzony model do ogrywania shooterów.

Co więcej, poziom DPI możemy regulować, dzięki czemu swobodnie dostosujemy czułość myszki pod konkretną grę lub jeśli przyjdzie nam z niej korzystać w celach biurowych.
Niesamowicie efektownie prezentuje się też podświetlenie RGB – zwłaszcza bocznych klawiszy. Według specyfikacji urządzenie wytrzyma aż do 70 milionów kliknięć, a więc wystarczy na lata ciągłego użytkowania.

Producent zadbał też o wymienne panele boczne przeznaczone do konfiguracji przycisków. Ostatecznie, do dyspozycji mamy ich aż 20! Tak ogromna liczba znacząco zwiększy naszą przewagę nad innymi graczami – do każdego przycisku możesz bowiem przypisać wybraną komendę.

Naga Pro doskonale leży w dłoni. Dzięki swojej antypoślizgowej powierzchni nasz nadgarstek nie jest zmuszany do ciągłej rotacji i tym samym nie męczy się nawet po długich godzinach gry.

najlepsze myszki gamingowe do 700 zł
fot. Unsplash.com

RAZER Viper Ultimate – kolejna propozycja od Razera

Razer od lat króluje na rynku w segmencie myszek gamingowych. To sprawdzona marka, której zaufało setki tysięcy graczy z całego świata. Przed Wami kolejny model myszki gamingowej od tego producenta, czyli Viper Ultimate.

Ponownie mamy do czynienia z wyśmienitym modelem, choć nieco tańszym, bo dostaniecie go za 630 złotych. W środku znajdziemy sensor optyczny o czułości 20 000 DPI. Dzięki temu precyzja ruchów oraz ich szybkość będą na zupełnie innym poziomie. Oczywiście, możesz czułość możesz regulować według własnych preferencji.

Co więcej, Twoje możliwości spotęguje fakt, że Viper Ultimate to egzemplarz bezprzewodowy. A to z kolei przekłada się na 25% większą szybkość niż w przypadku klasycznych modeli. Ponadto, producent zapewnia, że myszka będzie doskonale działać zarówno na powierzchni biurka, jak i dedykowanej podkładce.

Warto zwrócić również uwagę na możliwość wykorzystania aż 8 dodatkowych przycisków, które mocno zwiększają nasze szanse w grach multiplayer. Możesz do nich przypisać określone funkcje, co ułatwi rozgrywkę lub przyśpieszy biurową pracę.

Ślicznie wygląda też podświetlenie RGB, nadając Viper Ultimate iście sportowego charakteru. Kolory możesz modyfikować według własnego gustu. 

najlepsze myszki gamingowe do 700 zł
fot. Unsplash.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here