Świat gamingu nie znosi próżni. Branża gier wideo zmienia się nieustannie, oferując graczom coraz bardziej zaawansowane produkcje, które nie pozwalają oderwać wzroku od ekranu przez długie godziny. Jedną z takich kategorii są gry wyścigowe, które dla wielu graczy zyskały miano kultowych. Przed Tobą trzy gry wyścigowe, w które koniecznie musisz zagrać!

Jak się ścigać to na konsoli czy PC?

Jeśli jesteś mistrzem pada, a dodatkowo preferujesz leniwy styl gry, leżąc na wygodnej kanapie – postaw na konsole Xbox X Series lub PlayStation 5 oraz nowoczesny telewizor!

Sprawdzą się tutaj przede wszystkim modele 55-calowe (do 1500 zł, 3000 zł, 5000 zł) oraz 65-calowe (do 3000 zł, 4000 zł i 7000 zł). Alternatywą w tym wypadku może być także projektor (do 20 000 zł, 8000 zł, 5000 zł i 3000 zł).

Jeśli wolisz ścigać się używając myszki klawiatury – przyda Ci się porządny monitor gamingowy (do 1000 zł, 1500 zł, 2000 zł, 3000 zł, 5000 zł, 7000 zł). W niektóre wyścigówki zagrasz też na konsoli Nintendo Switch albo dobrym tablecie (do 3000 zł lub 5000 zł).

Oczywiście, to przedstawione gry to tylko luźna propozycja. Na rynku znajdziesz też wiele innych gier wideo:

3 gry wyścigowe
fot. Pexels.com

Need for Speed – tę serię gier wyścigowych zna każdy!

Need for Speed to jedna z najstarszych serii gier wyścigowych na rynku gier wideo. Uznawana przez wielu za kultową, doczekała się kilkunastu odsłon, które od początku lat 90′ sprzedały się w liczbie ponad 150 milionów egzemplarzy.

Co sprawiło, że akurat ta marka gier wyścigowych jest aż tak znana i uwielbiana? Cóż, przede wszystkim niezwykle realistyczna mechanika prowadzenia pojazdów. Gdy rozpoczynasz wyścig w Need for Speed po prostu czujesz się jak za kółkiem prawdziwego samochodu. Waga pojazdu, jego gabaryty, mobilność, prędkość, wydawany dźwięk – każdy detal został tu zaprojektowany z najwyższą dbałością.

Pełne szczegółów mapy gwarantują nie tylko różnorodność i chęć powtarzania wyścigu na wyższych poziomach trudności, ale także zwiększają immersje świata przedstawionego, przez co gra się po prostu przyjemniej!

Need for Speed to legendarna marka, oferująca świetną zabawę i ogrom adrenaliny. Większość części trafiła na komputery osobiste oraz konsole PlayStation, Xbox One oraz Nintendo Switch. Najnowsza wersja, która trafi na rynek w tym roku, początkowo wyjdzie wyłącznie na PC, PS5 i Xbox X Series. Około 200 złotych na tę grę naprawdę warto wydać!

Forza Horizon 4 – najlepsza odsłona serii

Forza Horizon to obok serii Need for Speed jedna z najbardziej cenionych marek gier wyścigowych. Serca graczy szczególnie podbiła jednak czwarta część tego kultowego cyklu.

Wynikało to przede wszystkim z faktu, że twórcy oddali do dyspozycji graczy niesamowity, otwarty świat wraz z ponad 450 modelami aut, które możemy modyfikować i ulepszać podczas wyścigowych zmagań.

Aby zwiększyć realizm rozgrywki wprowadzono również zmieniające się pory roku, mające wpływ na długość dnia i nocy oraz zmieniającą się pogodę rozbudowującą zabawę. Co więcej, po raz pierwszy dodano możliwość wykonywania każdej aktywności w trybie drużynowym z innymi graczami.

Niesamowite wrażenie robi też sama oprawa graficzna i audiowizualna. Przy tej produkcji czekają Was nieprzespane noce i potężne dawki adrenaliny! Pamiętajcie, że Forzę Horizon 4 możecie kupić wyłącznie na PC oraz Xbox X Series/Xbox One.

DiRT 5 – coś dla fanów prawdziwych rajdów!

Jeśli zamiast klasycznych wyścigówek preferujecie rajdy, to DiRT 5 będzie dla Was wprost idealnym wyborem. To piąta część bardzo znanej i cenionej serii, którą uwielbiają gracze na całym świecie.

W tym wypadku ścigamy się samochodami terenowymi i rajdowymi, a rozgrywka ma charakter mocno zręcznościowy. Twórcy dołożyli bowiem starań, aby zabawa była jak najbardziej dynamiczna i efektowna. Zamierzenie to potęgują chociażby zmienne i ekstremalne warunki pogodowe, co jeszcze bardziej utrudnia wyścig.

Bardzo dobrze prezentuje się też oprawa audiowizualna i graficzna. W tytuł ten zagracie na PC, PS4, Xbox One, PS5 oraz Xbox X Series zarówno w trybie singleplayer jak i z innymi graczami w wariancie wieloosobowym.

3 gry wyścigowe
fot. Pexels.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here