W kwocie do 200 złotych nie będzie nam łatwo wybrać sprawdzonej, dobrej jakościowo klawiatury gamingowej. Tego typu modele (zwłaszcza w przypadku klawiatur mechanicznych) kosztują często kilkaset złotych. Nie oznacza to jednak, że w tym segmencie cenowym nie uda nam się znaleźć perełki, która zadowoli nawet bardziej wymagających użytkowników. Poznajcie najlepsze klawiatury gamingowe do 200 złotych!

Taka klawiatura do świetny pomysł na prezent!

Jeśli nie szukamy klawiatury gamingowej dla siebie, możemy takie urządzenie kupić jako prezent dla fana nowych technologii. Za 200 złotych nie dostaniemy wprawdzie konstrukcji powalającej na kolana jakością wykonania i innowacyjnymi funkcjami, ale to wciąż będzie klawiatura, która poprawnie będzie pełnić swoją funkcję przez kolejne lata. Jeśli zależy nam na sprzęcie z wyższej półki będziemy musieli rozważyć zakup klawiatury do 300 zł, 400 zł, 500 zł lub 1000 zł.

To jednak zaledwie kropla w morzu potrzeb osoby, składającej nowy komputer. Oprócz klawiatury gamingowej (sprawdź ranking najlepszych klawiatur gamingowych), będziemy potrzebować myszki gamingowej (do 200 zł, 300 zł, 400 zł, 500 zł, 700 zł), monitora gamingowego (do 1000 zł, 1500 zł, 2000 zł, 3000 zł, 5000 zł, 7000 zł) oraz innych komponentów wchodzących w skład PC (chyba, że zdecydujemy się na zakup tzw. gotowca)

Sprawdź najlepsze gotowe modele komputerów osobistych:

W przypadku ogrywania ulubionych gier RPG, gier akcji, gier strategicznych, platformówek, gier sportowych, gier wyścigowych czy horrorów na konsolach Xbox X Series lub PlayStation 5, warto będzie rozważyć zakup 55-calowego nowoczesnego telewizora (do 1500 zł, 3000 zł, 5000 zł), lub 65-calowego giganta (do 3000 zł, 4000 zł, 7000 zł) bądź projektora (do 20 000 zł, 8000 zł, 5000 zł, 3000 zł).

No, ale do rzeczy! Przejdźmy do rankingu najlepszych klawiatur gamingowych do 200 złotych!

najlepsze klawiatury gamingowe do 200 zł
fot.Unsplash.com

Klawiatura LOGITECH G213 Prodigy – czy warto postawić na membran?

Logitech G213 to propozycja tania, bo za równe 200 złotych, ale jednocześnie zastanawiająca ze względu na typ klawiatury, określanej jako: membranowa. Jaka jest różnica między klawiaturą mechaniczną a membranową?

Cóż, przede wszystkim klawiatury membranowe są tańsze ze względu jakość zastosowanych materiałów. W rezultacie dużo częściej ulegają uszkodzeniom. Przyciski na tym typie klawiatury reagują dopiero po wciśnięciu ich na głębokość 4mm, a więc znacząco wydłuża się czas reakcji. Z drugiej strony, klawiatury membranowe są znacznie cichsze i łatwiejsze w czyszczeniu niż klawiatury mechaniczne.

Klawiatury mechaniczne to przede wszystkim różnica w przełącznikach. W tym wypadku stosuje się niezależne przełączniki rejestrujące każde naciśnięcie. Oznacza to, że każdy klawisz to osobny przełącznik, dzięki czemu nie musimy wciskać go do końca, by zobaczyć efekt na ekranie. Są one też znacznie głośniejsze niż klawiatury membranowe (chyba, że wyciszono klawisze).

Przejdźmy jednak do specyfikacji klawiatury Logitech G213 Prodigy. Jest to model przewodowy, wyposażony w 5 różnych form podświetlenia RGB. Można je konfigurować poprzez oprogramowanie Logitech G Hub. Klawiatura jest cienka i bardzo cicha – w zasadzie posiada wszystko, czego można oczekiwać od konstrukcji w tym przedziale cenowym.

Z racji swojej konstrukcji model ten jest łatwy w czyszczeniu i wykazuje się wysoką odpornością na zalania (aż do 60 ml płynu!). Powinno się Wam z niej korzystać całkiem wygodnie – znajdziecie tu dwupoziomową możliwość regulacji kąta nachylenia oraz zintegrowaną podkładkę pod nadgarstki.

Genesis Thor 300 RGB Outemu Brown

W kwocie do 200 złotych znajdziemy też porządne klawiatury mechaniczne. Jedną z nich jest propozycja od Genesis, czyli Thor 300.

To model dedykowany przede wszystkim graczom, którzy spędzają sporo czasu grając w gry multiplayer. Znajdziemy tu zarówno podświetlenie RGB, jak i porządne przełączniki mechaniczne Outemu Brown (około 8 milisekund reakcji). Ze specyfikacji dowiemy się też, że klawiatura wytrzyma około 50 milionów kliknięć.

Thor 300 nie wyróżnia się designem – solidna obudowa aluminiowa i podświetlenie RGB (dostępne w 25 trybach) to wprawdzie to, czego oczekuje przeciętny gracz, ale na rynku znajdziemy ciekawiej skonstruowane modele.

Oczywiście, klawiatura została wyposażona także w klawisze multimedialne, dzięki którym błyskawicznie przełączysz się pomiędzy takimi aplikacjami, jak poczta czy kalkulator oraz wyregulujesz głośność czy włączysz kolejną piosenkę ze swojej playlisty.

najlepsze klawiatury gamingowe do 200 zł
fot.Unsplash.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here