Czy da się czy nie da się kupić dobrej jakości klawiatury gamingowej za mniej niż pół tysiąca złotych? Oto jest pytanie – parafrazując Szekspira! Na szczęście odpowiedź jest banalna – tak, da się i to w zasadzie bez większego problemu. W kwocie do 400 złotych znajdziemy bowiem szereg atrakcyjnych modeli zarówno dla profesjonalnych graczy jak i zwykłych użytkowników. Zapraszamy do lektury!

Ile będzie mnie kosztować złożenie całego komputera?

Zakup gamingowej klawiatury (sprawdź ranking najlepszych klawiatur gamingowych) i myszki gamingowej (do 200 zł, 300 zł, 400 zł, 500 zł, 700 zł) to zaledwie początek inwestycji związanych z budowaniem swojej „stacji kosmicznej”. W koszt będziemy musieli wliczyć także zakup poszczególnych komponentów, takich jak procesor, karta graficzna, obudowa itd. (chyba, że zdecydujemy się na zakup gotowego PC). Nie obejdzie się też bez zakupu porządnego monitora gamingowego (do 1000 zł, 1500 zł, 2000 zł, 3000 zł, 5000 zł, 7000 zł).

Osoby preferujące ogrywanie gier wideo na konsoli Xbox X Series, PlayStation 5 lub Nintendo Switch mają trochę łatwiej. W ich przypadku konieczna będzie inwestycja w nowoczesny telewizor, na przykład 55-calowy (do 1500 zł, 3000 zł, 5000 zł), 65-calowy (do 3000 zł, 4000 zł, 7000 zł) albo projektor (do 20 000 zł, 8000 zł, 5000 zł, 3000 zł).

Sprawdź także:

Przejdźmy jednak do rankingu najlepszych klawiatur gamngowych do 400 złotych. Poznajcie naszych faworytów!

Klawiatura mechaniczna CORSAIR Gaming Rapidfire K65 RGB

Przed Wami propozycja nietypowa, bo bez klawiatury numerycznej. Tak, dobrze przeczytaliście! W tym modelu producent zdecydował się na usunięcie klawiatury numerycznej, aby skompresować konstrukcję do jak najmniejszych rozmiarów.

Cel był jeden – zapewnić więcej miejsca dla myszki i ułatwić transport klawiatury osobom, które łączą pasję do gier z częstymi podróżami.

Pomimo stosunkowo niskiej ceny (niecałe 400 złotych) wciąż mamy do czynienia z przewodową klawiaturą  mechaniczną wyposażoną w świetnej jakości przełączniki. Nie dają one jednak wyczuwalnego kliknięcia, co z jednej strony zwiększa naszą szybkość, ale z odejmuje nieco frajdy z użytkowania. Oświetlenie oraz makra możemy regulować poprzez oprogramowanie Corsair Utility Engine.

najlepsze klawiatury gamingowe do 400 zł
fot. Unsplash.com

Nie zapomniano tutaj także o podświetleniu RGB. Każdy z przycisków możemy dowolnie skonfigurować według własnych preferencji i nadać mu unikatowy kolor. To z kolei ułatwi nam odnajdywanie na klawiaturze przypisanych klawiszy, których zamierzamy używać chociażby w rozgrywkach multiplayer.

Sporą wadą klawiatury do CORSAIR jest jej design. Niestety, nie wyróżnia się on niczym szczególnym i sprawia wrażenie tandetnego. W zestawie zabrakło również podkładki pod nadgarstek.

Cooler Master MasterKeys CK550 Gateron Blue

W kwocie do 400 złotych możecie rozważyć zakup klawiatury Cooler Master MasterKeys CK550 Gateron Blue, zbierającą fenomenalne opinie użytkowników.

Model CK550 to mechaniczna klawiatura nie wyróżniająca się unikatowym designem, charakterystycznym dla droższych konstrukcji tego typu. Posiada natomiast wytrzymałe przełączniki (do 50 milionów kliknięć), które wciskają się niezwykle gładko i niesłyszalnie.

System On-the-Fly pozwoli Wam dowolnie skonfigurować oświetlenie RGB oraz stworzyć makra bez konieczności używania oprogramowania. Podświetlić możemy każdy pojedynczy klawisz i nadać mu jeden spośród 16,7 miliona kolorów.

To naprawdę porządny sprzęt – i co więcej, wcale nie drogi! Model ten kupicie za równe 400 złotych.

California Access Goliath Black CA-1416B

Na koniec zostawiliśmy dla Was propozycję z grupy klawiatur optyczno-mechanicznych, którą reprezentuje model California Access Goliath Black CA-1416B. Zastosowana w przełącznikach technologia optomechaniczna sprawia, że są znacznie bardziej wytrzymałe i zapewniają błyskawiczną reakcję.

Znajdziemy tu również podświetlenie RGB – z możliwością wyboru jednego spośród dwunastu trybów podświetlenia wraz z regulacją jego intensywności i szybkości. Konstrukcja (według producenta) wytrzyma nawet do 100 milionów kliknięć! Klawiaturę wykonano ze szczotkowanego aluminium i tworzywa sztucznego, aby nadać jej wyjątkową trwałość.

W zestawie z klawiaturą dostaniecie również podkładkę pod nadgarstki doczepianą przy pomocy magnesów. Całość kupicie za równe 400 złotych.

najlepsze klawiatury gamingowe do 400 zł
fot. Unsplash.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here