Gry sportowe od wielu lat cieszą się ogromną popularnością. I nic w tym dziwnego, w końcu pozwalają poczuć się jak światowej klasy piłkarz, rajdowiec albo bokser, nie wychodząc spod ciepłego koca. Pośród oceanu najróżniejszych tytułów tej kategorii, trzy z nich zasługują na specjalne wyróżnienie. Przed Tobą 2 gry sportowe, które natychmiast pokochasz!

Sport na PC czy jednak na konsoli?

Na rynku znajdziemy dziesiątki gier sportowych stworzonych zarówno pod konsole jak i komputery osobiste. Jeśli grasz dorywczo będąc w podróży – najlepiej sprawdzi się dobry tablet (do 3000 zł lub 5000 zł) albo konsola Nintendo Switch.

Zwolennicy grania na padzie z pewnością docenią produkcje sportowe ogrywane na PlayStation 5 lub Xbox X Series na nowoczesnym 55-calowym telewizorze (do 1500 zł, 3000 zł, 5000 zł) lub 65-calowym telewizorze (do 3000 zł, 4000 zł7000 zł) albo projektorze (do 20 000 zł, 8000 zł, 5000 zł, 3000 zł).

Z kolei PCtowcy nie znoszący innej alternatywy niż klawiatura (sprawdź modele do: 200 zł, 300 zł, 400 zł, 500 zł, 1000 zł) i myszka (sprawdź modele do 200 zł, 300 zł, 400 zł, 500 zł, 700 zł), powinni zainwestować w porządny monitor gamingowy (do 1000 zł, 1500 zł, 2000 zł, 3000 zł, 5000 zł i 7000 zł), aby w pełni cieszyć się płynną rozgrywką w najwyższej jakości.

Oczywiście, jeśli nie przepadasz za grami sportowymi, to na rynku znajdziesz mnóstwo wciągających zamienników w postaci gier RPG, gier akcji, gier strategicznych, horrorów, platformówek czy gier wyścigowych.

Dziś jednak skupimy się na dwóch najlepszych grach sportowych, które przeniosą Cię do świata pełnego adrenaliny.

Seria FIFA – coś dla fanów piłki nożnej

Seria FIFA to prawdziwa legenda wśród gier sportowych. Marka istnieje od 1993 roku i jest powszechnie uważana za najlepszy symulator rozgrywek piłkarskich. Do tej pory doczekaliśmy się już kilkunastu odsłon tego cyklu.

Gra oferuje zarówno tryb zabawy przeznaczony dla jednego gracza, jak i tryb multiplayer do rywalizowania z innymi graczami. FIFA to jednak nie tylko rozgrywanie meczów i turniejów, ale także rozbudowa i umacnianie naszego piłkarskiego zespołu.

Cechą wyróżniającą tę serie jest niesamowicie rozwinięty system sztucznej inteligencji, dzięki czemu realizm rozgrywki nabiera niebywałego tempa. W najnowszej części (FIFA 20) zaimplementowano nawet specjalny tryb gry Volta Football, pozwalający na rozgrywanie meczy poza stadionami piłkarskimi np. na dachach wielkich wieżowców.

Ogromne wrażenie (zwłaszcza w ostatnich odsłonach) robi też grafika i animacje. Każdy detal na tym polu został dopieszczony do granic możliwości. Sposób poruszania się postaci, fizyka i mechanika rozgrywki – to wszystko sprawi, że poczujesz się jak na piłkarskim stadionie.

FIFA zagwarantuje Ci dziesiątki, a nawet setki godzin wyśmienitej zabawy, którą będziesz mógł dzielić wraz ze swoimi znajomymi. FIFA 20 – część, którą polecamy w szczególności, trafiła na komputery osobiste, konsole Xbox One oraz PlayStation 4, a także konsole Nintendo Switch.

2 gry sportowe
fot. Pexels.com

Football Manager 2020 – wciel się w menedżera wybranego klubu!

Gra Football Manager 2020 pozwoli Ci wcielić się w jednego z menadżerów piłkarskiego klubu i poprowadzić go do zwycięstwa podczas piłkarskich rozgrywek. Cechą charakterystyczną produkcji jest nacisk położony na elementy ekonomiczne i strategiczne.

Jako menadżer naszego klubu będziemy musieli pozyskiwać i sprzedawać zawodników, aby zbudować jak najmocniejszy zespół. Co więcej, nasze każde posunięcie powinno być starannie przemyślane, bo przed wybranym piłkarskim spotkaniem musimy także opracować właściwą taktykę.

Zarządzanie własnym piłkarskim klubem nie należy do najprostszych zadań. Czeka nas bowiem sporo finansowej gimnastyki, aby odpowiednio rozplanować budżet inwestycyjny. Ponadto, nie bez znaczenia będą też nasze relacje z mediami i kibicami, a każda z naszych decyzji będzie niosła za sobą różne konsekwencje.

Podobnie jak FIFA, Football Manager pozwala na rozgrywkę w trybie przeznaczonym dla jednego gracza, jak i zabawę z innymi graczami przez Internet. Mecze toczą się w trójwymiarowym środowisku, podczas których wyświetlane są wszelkie statystyki i informacje dotyczące zawodników i meczu.

Football Manager 2020 to wyjątkowo rozbudowana produkcja oferująca ogrom możliwości i zapewniająca niezliczone godziny świetnej zabawy. Na ten moment gra istnieje w wersji PCtowej, mobilnej na systemy iOS i Android oraz konsolowej na Nintendo Switch.

2 gry sportowe
fot. Pexels.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here