Pięć tysięcy złotych to kwota, za którą możemy złożyć już całkiem wydajny komputer osobisty. Za tyle też możemy pokusić się o zakup projektora czy telewizora. Jeśli jednak jesteś osobą posiadającą już niezły PC, to dobrze zrobisz inwestując w porządny monitor – zwłaszcza, jeśli czujesz się gamerem z krwi i kości! Przed Tobą najlepsze propozycje do 5000 złotych.

Lepszy monitor czy telewizor?

Nie ma tu takiej reguły. Wszystko zależy od Twoich osobistych preferencji i tego, na jakiej platformie aktualnie chcesz grać. Jeśli grasz w gry wideo sporadycznie i sięgasz głównie po tablet lub Nintendo Switch, nie potrzebny Ci będzie duży ekran rodem z sal kinowych.

Z drugiej strony, jeśli posiadasz konsole Xbox X Series lub PlayStation 5, dobrze zrobisz inwestując w nowoczesny telewizor 55-calowy (do 1500 zł, 3000 zł, 5000 zł) lub 65-calowy (do 3000 zł, 4000 zł i 7000 zł) albo projektor (do 20 000 zł, 8000 zł, 5000 zł i 3000 zł). W przypadku komputera osobistego liczyć się będzie monitor gamingowy, a dobre konstrukcje tego typu dostaniesz do 1000 zł, do 1500 zł, do 2000 zł, do 3000 zł, do 7000 zł oraz (najlepsze monitory gamingowe na rynku) do i powyżej 10 000 złotych.

Dell Alienware AW3420DW – ta specyfikacja robi wrażenie!

Pięć tysięcy złotych to kwota pozwalająca na inwestycję w monitor gamingowy z najwyższej półki. Do takich modeli zalicza się propozycja od Dell, czyli Alienware AW3220DW – kapitalny sprzęt o świetnej specyfikacji.

Prawdziwy gamer nie zna drogi na skróty i wie, że najwyższa jakość płynąca z ogrywanych tytułów musi trochę kosztować. Jeśli więc jesteś w stanie wydać 5000 złotych na monitor gamingowy, to ta propozycja będzie dla Ciebie idealna.

Alienware AW3420DW to przede wszystkim 34.1-calowy zakrzywiony ekran oferujący rozdzielczość Ultra HD. W modelach z niższej półki byliśmy zmuszeni do kompromisu pomiędzy rozdzielczością 4k, a stosunkowo niskim progiem częstotliwości odświeżania ekranu. W tym wypadku to już przeszłość!

Oprócz rozdzielczości Ultra HD dostajemy bowiem częstotliwość odświeżania obrazu wynoszącą 120 Hz. Co więcej, zakrzywiony ekran sprawi, że będziemy perfekcyjnie widzieć świat gry bez względu na to, czy patrzymy na ekran na wprost czy pod kątem. Wsparcie dla płynności rozgrywki stanowić też będzie technologia NVIDIA G-SYNC, co jest istotne biorąc pod uwagę czas reakcji matrycy wynoszący dwie milisekundy.

Komfort grania ulepsza technologia AlienFX, czyli system podświetlenia RGB, który dostosowuje się do tego, co widzimy na ekranie, potęgując realizm rozgrywki. Model ten nie posiada wbudowanych głośników, więc konieczna będzie inwestycja w dobre słuchawki gamingowe lub zewnętrzne głośniki.

monitory dla graczy do 5000 zł
fot. Pexels.com

Predator CG437KP – potwór, jakich mało!

Alternatywą do 5000 złotych może być fenomenalny monitor Predator CG437KP oferujący najwyższą jakość i kapitalną specyfikację detronizującą inne modele w tym segmencie cenowym. Co stanowi o jego wyjątkowości? Przekonajmy się!

Znajdziemy tu aż 43-calowy zakrzywiony ekran w rozdzielczości Ultra HD. Nie musimy obawiać się jednak o spadki płynności, bo producent zadbał o jak najwyższą częstotliwość odświeżania obrazu wynoszącą 144 Hz przy czasie reakcji matrycy wynoszącej 1 milisekundę. Komfort rozgrywki dodatkowo wspiera funkcja NVIDIA G-Sync.

Monitor ten został wyposażony w dwa gniazda DisplayPort 1.4 oraz trzy gniazda HDMI 2.0. Ponadto, zainstalowano tu dwa porty USB 3.0 oraz dwa porty USB 2.0 wraz z jednym gniazdem USB Type-C, umożliwiającym podłączenie każdego urządzenia.

Nie zabrakło tu również głośników o mocy 10 W, których jakość nie jest wprawdzie imponująca, ale wystarczy do ogrywania tytułów, w których oprawa audiowizualna nie odgrywa aż tak znaczącej roli.

Wśród dodatkowych funkcji znalazły się:

  • czujniki światła dostosowujące jasność ekranu,
  • czujnik zbliżeniowy, wykrywający obecność użytkownika i w razie jego nieobecności przenoszący monitor w tryb uśpienia,
  • możliwość zamontowania 4 taśm LED, rozświetlających pokój i nadającym Twojemu stanowisku niepowtarzalnego, gamingowego klimatu.
monitory dla graczy do 5000 zł
fot. Pexels.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here