Shootery od ponad 20 lat wyznaczają nowe standardy w obrębie gatunku gier akcji. Nic w tym dziwnego, bo ciężko znaleźć bardziej odprężające zajęcie niż satysfakcjonująca strzelanina z innymi graczami lub potężnymi przeciwnikami sterowanymi przez sztuczną inteligencję. Poznajcie 3 gry akcji, od których trudno będzie się Wam oderwać!

Czym jest gra akcji?

Grą akcji określamy typ gry, w której liczy się jak najlepszy refleks i szybkość reakcji gracza. Nie koniecznie muszą to być strzelanki. Wśród gier akcji znajdziemy także bijatyki, takie jak słynne Mortal Combat lub gry typu soulslike jak Dark Souls, gdzie liczy się walka z bardzo wymagającymi przeciwnikami

Legendarna seria Battlefield dla fanów rozgrywek multiplayer

Nie ma chyba osoby, które nie słyszałaby o serii Battlefield od DICE. To w końcu jedna z najpopularniejszych serii strzelanek przeznaczonych głównie do rozgrywek multiplayer.

Każda z poszczególnych części przedstawia inny konflikt zbrojny. Gracze wcielają w żołnierzy jednej z walczących stron i starają się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W Battlefield 1 na przykład gra przenosiła nas do czasów I wojny światowej.

Na mapie walczyć może w tym samym czasie 64 graczy podzielonych na dwie 32-osobowe drużyny. Szczegółowo dopracowane mapy odwzorowujące prawdziwe miejsca bitew, pozwalają poczuć klimat dawnych konfliktów i zaangażować się w zabawę.

Aby zagrać w nowsze odsłony Battlefielda musicie posiadać albo bardzo dobry komputer osobisty, z dobrym monitorem gamingowym (do 1000 zł, 1500 zł, 2000 zł, 3000 zł, 5000 zł, 7000 zł) i dobrą myszką gamingową (do 200 zł, 300 zł, 400 zł, 500 zł, 700 zł) oraz klawiaturą gamingową (do 200 zł, 300 zł, 400 zł, 500 zł, 1000 zł), aby zmaksymalizować swoją przewagę nad innymi graczami. W tej grze liczą się sekundy!

Oczywiście, w Battlefielda możecie też zagrać na konsolach Xbox X Series (wybierając tę opcje możecie przetestować grę za kilka złotych, wykupując usługę Xbox Game Pass) lub na PlayStation 5. Tego typu gry dobrze jest ogrywać na nowoczesnym 55-calowym telewizorze (do 1500 zł, 3000 zł, 5000 zł) lub 65-calowym gigancie (do 3000 zł, 4000 zł, 7000 zł) albo projektorze (do 20 000 zł, 8000 zł, 5000 zł, 3000 zł), tak aby jak najlepiej widzieć, co się dzieje dookoła naszej postaci.

3 gry akcji
fot. Pixabay.com

Doom Eternal – rozróba zasługująca na wyróżnienie

Inną grą akcji, skupiającą się wokół rozgrywki singleplayer (dla jednego gracza) jest Doom Eternal od Bethesdy. Tę grę również dorwiecie w usłudze Xbox Game Pass. To kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych serii shooterów w historii, która zdobyła popularność już na początku lat 90′ ubiegłego wieku.

Doom Eternal gwarantuje kilkadziesiąt godzin przedniej zabawy. W grze wcielamy się w pogromcę demonów – Doom Slayera, którego zadaniem jest powstrzymać inwazję demonów na ziemii i uratować przed zagładą niedobitki ludzkiej rasy. Jak łatwo można się domyślić rozgrywka skupia się na eliminowaniu hord przeciwników za pomocą całego arsenału dostępnych broni.

W Doom Eternal możemy też grać z innymi osobami. Tryb multiplayer pozwala na potyczkę trzech graczy, z których dwóch wciela się w demony, a jeden w Doom Slayera.

Tytuł trafił na PC z systemem operacyjnym Windows, konsole Xbox One, Xbox X Series, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Nintendo Switch.

Hunt Showdown twórców Crysisa

Na trzecim miejscu podium najlepszych gier akcji nie mogło zabraknąć jednej z najbardziej innowacyjnych gier ostatnich lat, czyli Hunt Showdown. Za produkcję tej gry odpowiada niemieckie studio Crytek, czyli twórcy legendarnego Crysisa.

Czemu Hunt jest aż tak wyjątkowy?

Przede wszystkim zastosowano tu wszystkie najlepsze rozwiązania znane z gier typu battle royal. Na dość dużą, mroczną mapę trafia kilku graczy. Ich celem jest znalezienie wskazówek do ukrytego na mapie bossa, którego ukatrupienie daje danemu graczowi lub drużynie natychmiastowe zwycięstwo.

Przemierzane przez nas lokacje są najeżone niebezpieczeństwami. Zagrożenie dla graczy stanowią nie tylko rozmaite potwory, ale i pułapki. Co więcej, podczas poszukiwań bossa eliminujemy napotkanych graczy, tak aby zmaksymalizować szanse na wygraną.

Podczas gry w Hunta niesamowicie istotną rolę odgrywa dźwięk. Słyszalne z dalekiej odległości wystrzały albo odgłosy łamanych gałęzi czy podrywające się do lotu wrony – to wszystko zdradza naszą pozycję, przez co jesteśmy bardziej narażeni na atak ze strony pozostałych graczy. Dlatego zanim rozpoczniesz swoją przygodę z Hunt Showdown lepiej zainwestuj w porządne słuchawki!

Hunt Showdown trafił na rynek wersji na PC oraz konsole starej generacji tj. Xbox One oraz PlayStation 4 (ale nic nie stoi na przeszkodzie, by odpalić go także na nowych wersjach konsol).

Jeśli jednak nie przepadasz za grami akcji – nic straconego! Na rynku gamingowym znajdziesz gry wideo z wielu innych kategorii, które mogą Cię zainteresować, jak na przykład platformówkigry sportowe gry wyścigowehorrory, które nie pozwolą Ci w nocy zasnąć, gry RPG bazujące na wciągającej historii rodem z dobrego filmu lub gry strategiczne – tytuły zmuszające do myślenia i kombinowania.

3 gry akcji
fot. Pixabay.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here