Wybór pierwszej konsoli nie należy do najprostszych decyzji. Obecnie na rynku króluje trzech liczących się w branży gigantów – Microsoft (Xbox), Sony (PlayStation) oraz Nintendo (Nintendo Switch). W tej chwili najlepiej sprzedaje się konsola PlayStation 5 i nic w tym dziwnego – to kapitalny wybór zarówno dla początkujących graczy, jak i osób wymagających od gier najwyższej jakości.

Czemu właśnie PlayStation 5?

Nowa generacja konsol wstrząsnęła zarówno branżą technologiczną, jak i gamingową. Gracze z całego świata dosłownie „rzucili się” na świeżo wprowadzony produkt ogołacając sklepowe półki niemalże do czysta. Nie inaczej było w przypadku PlayStation 5, które na obecną chwilę jest towarem bardzo deficytowym.

Co jednak sprawia, że to właśnie tę konsolę warto wybrać? Cóż, PlayStation to przede wszystkim marka ciesząca się ogromnym zaufaniem. Najnowsza generacja tego sprzętu pozwala czerpać niesamowitą frajdę zarówno z samej rozgrywki, jak i obsługi DualSense.

Co więcej, to właśnie na tę konsolę tworzone są dziesiątki ekskluzywnych tytułów, które wyznaczają całkowicie nowe standardy w świecie gier. Jednak, aby poznać ich pełen potencjał oprócz konsoli będziecie potrzebować dobrego nowoczesnego telewizora. Najlepiej sprawdzą się modele 55-calowe (do 5000 zł, 3000 zł lub 1500 zł) lub wersje 65-calowe.

Jednymi z najważniejszych i niezaprzeczalnych zalet PlayStation 5 są:

  • ultra szybki dysk SSD (umożliwiający błyskawiczny czas ładowania gier i płynną rozgrywkę),
  • najwyższy poziom realistycznych doznań płynących z rozgrywki, dzięki potężnemu procesorowi graficznemu,
  • innowacyjna technologia odzwierciedlania promieni świetlnych,
  • całkowita płynność w 120 klatkach na sekundę w rozdzielczości 4k,
  • dostęp do dziesiątek ekskluzywnych tytułów na wyłączność,
  • wielokierunkowa technologia dźwięku potęgująca realizm w grach,
  • bezprzewodowy pad DualSense z wbudowanym mikrofonem, doskonale dopasowujący się do dłoni gracza.
  • dobra kultura pracy (konsola jest dość cicha, choć głośniejsza niż wspominany w innym artykule Xbox Series X),
  • futurystyczna obudowa.

W co zagrasz na PlayStation 5?

Gier na PS5, które z pewnością pokochasz jest całe mnóstwo. Od strategii i gier RPG, po rozbudowane platformówki, gry wyścigowe i zręcznościowe oraz horrory i gry multiplayer.
Na szczególną uwagę zasługują produkcje tworzone na wyłączność PlayStation. Do najlepszych należy seria God of War, gra Ghost of Tushima, The Last of Us, seria Spiderman. Oczywiście, to tylko niektóre przykłady, bo tytułów projektowanych dla PlayStation jest znacznie więcej.

Czemu warto postawić właśnie na PlayStation 5?

Jeśli wcześniej traktowałeś/aś gry z przymrużeniem oka, a nowa konsola ma być inwestycją w czystą rozrywkę, to ten wybór będzie dla Ciebie idealny.

Podczas wieczornych sesji nie tylko odpoczniesz po ciężkim dniu pracy, ale także przeniesiesz się do świata gier, do którego z przyjemnością będziesz wracać. To również świetny pomysł na spędzenie czasu w towarzystwie znajomych.

PlayStation 5
fot. Pexels.com

PlayStation 5 zapewni Ci najwyższą jakość rozgrywki, serwując wciągające historie w kinowej otoczce. Pad DualSense, dzięki innowacyjnej technologii pozwoli Ci czerpać ogromną frajdę z każdego, pojedynczego kliknięcia. Jego pełen potencjał możemy sprawdzić w darmowej grze instalowanej odgórnie na każdym PS5. Mowa o Astro’s Playroom – zabawnej platformówce, która pozwala sprawdzić możliwości kontrolera DualSense.

Warto też wspomnieć, o futurystycznym wyglądzie konsoli, która przypomina sprzęt rodem z filmów science-fiction, dzięki czemu świetnie wkomponuje się w wystrój nowoczesnych salonów.

Kilka słów o wadach PlayStation 5

Na rynku nowych technologii nie ma sprzętu idealnego, choć bezwątpienia twórcy PlayStation 5 zrobili ogromny krok w tym kierunku. Konsola jest dość głośna – zwłaszcza zaraz po jej uruchomieniu. Po kilku minutach problem ustępuje i można w pełni cieszyć się rozgrywką.

Sporą wadą może być też jej wielkość. PlayStation 5 jest znacznie większe od Xboxa Series X, co dla osób z ograniczonym metrażem może być pewnym problemem. Nie uświadczymy też tutaj usługi Game Pass, choć kto wie – być może w przyszłości Sony zdecyduje się zainwestować w konkurencję dla Microsoftu.

Bez względu na to, czy zdecydujesz się na PlayStation 5 czy Xbox Series X powinieneś być w pełni usatysfakcjonowany ze swojego zakupu. Obie konsole są świetne i stosunkowo tanie.

W tym momencie koszt PlayStation 5 to około 3000 złotych, a nowego Xboxa 2500 złotych.

PlayStation 5
fot. Pexels.com

Dla porównania całkowity koszt nowego PC, na którym swobodnie pogramy w najnowsze tytuły wynosi ponad 5500 złotych. Wciąż uważasz, że to jednak za drogo? Cóż, pamiętaj, że ta inwestycja zwróci Ci się w setkach godzin spędzonych na przeżywaniu niesamowitych przygód w wirtualnej rzeczywistości. 

Jeśli jednak nie jesteś gamerem z „krwi i kości”, a granie na konsoli nie sprawia Ci frajdy – zainwestuj w tablet! W takim wypadku przygotuj się jednak na spory wydatek (sprawdź tablet do 5000 złotych i tańsze modele do 3000 zł, 1500 zł, 1000 zł oraz 500 zł).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here