Rynek projektorów multimedialnych rozrasta się w zatrważającym tempie. Konsumenci mają więc z czego wybierać, choć nie ułatwia im to podjęcia decyzji. Sporym ograniczeniem jest też cena, bo projektory nie należą do najtańszych urządzeń. Jeśli jednak zależy Ci na jakości z najwyższej półki – musisz liczyć się z kosztami. W niniejszym artykule przedstawimy kilka najlepszych na rynku modeli projektorów multimedialnych. Zapraszamy!

Optoma UHZ65LV

Zaczniemy od najdroższego projektora w tym zestawieniu, czyli Optoma UHZ65LV, kosztującego w tej chwili około 16 tysięcy złotych. Tak wysoka cena spowodowana jest nie tylko świetną jakością zastosowanych materiałów, ale także fenomenalnymi technologiami, które swobodnie mogą konkurować z telewizorami za nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Po pierwsze rozdzielczość 4K

Większość niskobudżetowych projektorów oferuje rozdzielczość Full HD, a omówmy się – dla kogoś, kto raz spojrzał na tzw. 4k, Full HD będzie rozdzielczością, co najwyżej przeciętną. W Optoma UHZ65LV producent zadbał więc o rozdzielczość Ultra HD, która w połączeniu z ogromnym 100-calowym obrazem robi niesamowite wrażenie!

Co więcej, projektor wyposażono w specjalne funkcje, które gwarantują odpowiednią jasność obrazu nawet w ciągu dnia. Na uwagę zasługują tutaj też funkcje HDR i HLG, które gwarantują najwyższą jakość odtwarzanych kolorów, zapewniając kinowe wrażenia nie z tej ziemi.

Znajdziemy tutaj również funkcję PureMotion likwidującą tzw. efekt rozmycia ruchu podczas przetwarzania bardziej dynamicznych scen. Optoma UHZ65LV jest też bardzo łatwy w konfiguracji. Intuicyjność obsługi obiektywu sprawia, że bezproblemowo dostosujesz go do swojej mieszkalnej przestrzeni.

Brak zaciemnienia? To już nie problem

W przypadku niskobudżetowych projektorów multimedialnych jedną z największych bolączek ich użytkowników, jest problem z dostosowaniem zaciemnienia. W jasnych pomieszczeniach obraz bywa bowiem niewyraźny i nie oddaje jakości, jaką oferuje projektor.

W przypadku Optoma UHZ65LV zastosowane technologie niwelują ten problem. Spodziewaj się więc bardzo wysokiej jasności, żywych kolorów i realizmu rodem z kinowej sali. Dzięki temu oglądanie filmów za dnia nie będzie żadną przeszkodą. Dzięki Optomie UHZ65LV będziesz mógł to zrobić bez angażowania swoich sił w ustawianie oświetlenia.

Kilka słów o technologii

Optoma jest projektorem laserowym i to właśnie lasery wykorzystuje do tworzenia obrazu. Efekt? Niesamowita jakość, ale także wydajność – żywotność lampy to aż 20 000 godzin!

Nie można tez nie wspomnieć o rozdzielczości, która w przypadku projektora Optoma jest powalająca, mówimy tu bowiem o rozdzielczości Ultra HD. To, co u większości nowoczesnych telewizorów jest już standardem, u projektorów bywa rzadkością.

najlepsze projektory do 20 000 zł
fot. Pixabay.com

Zarówno 55-calowe do kwot 1500 zł, 3000 zł, 5000 zł, jak i 65-calowe telewizory do kwot 3000 zł, 4000 zł i 7000 zł posiadają już rozdzielczość 4k. W przypadku projektorów do 3000 zł możemy się spodziewać tylko rozdzielczości Full HD, a więc cztery razy mniejszej.

Zalety:

 • możliwość wyświetlenia co najmniej 100-calowego obrazu
 • wyśmienita rozdzielczość Ultra HD
 • szereg innowacyjnych funkcji
 • dobre głośniki
 • doskonała jasność obrazu

Wady:

 • bardzo wysoka cena

EPSON LS500 – nieco tańszy, wciąż bardzo atrakcyjny wybór

Innym bardzo atrakcyjnym, ale nieco tańszym wyborem może być projektor EPSON LS500, który dostaniesz za około 13 tysięcy złotych. Ten laserowy projektor zagwarantuje Ci bardzo wysoką rozdzielczość Ultra HD przy niezwykle krótkim rzucie – nie musisz się więc martwić o odpowiednią odległość względem ściany.

Przyjrzmy mu się wspólnie nieco bliżej!

Epson LS500 zapewni Ci obraz o przekątnej nawet 80 cali przy przestrzeni wynoszącej kilkanaście centymetrów. Jeśli jednak zwiększymy dystans od ściany możemy „wyciągnąć” nawet 130 cali kinowej jakości obrazu.

Przy tak kosmicznej cenie oczekuje się jednak czegoś więcej niż „tylko” ogromnego obrazu. Przede wszystkim, taki projektor powinien być cichy i intuicyjny w obsłudze. Nie powinien też zmuszać nas do ciągłej zabawy zaciemnieniem i oświetleniem pomieszczenia. Epson LS500 gwarantuje nie tylko wyśmienitą jakość obrazu za dnia i w nocy, ale także bardzo dobre nagłośnienie. Jest cichy i przy tym bardzo wydajny – żywotność lampy wynosi aż 20 tysięcy godzin.

Technologia robi tutaj kawał dobrej roboty

W porównaniu do klasycznych projektorów domowych, które możemy kupić już od około 3000 złotych, Epson LS500 wyznacza zupełnie nowe standardy. To potężna konstrukcja oferująca możliwości znane z telewizorów za kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy złotych. To jakość nasuwająca na myśl sale kinowe!

Zastosowana przed producenta technologia HDMI CEC pozwoli na bezpośrednie i szybkie uruchomienie podłączonej konsoli, takiej jak Xbox X Series albo PlayStation 5. Możesz więc cieszyć się wyjątkowymi grami RPG jak Wiedźmin 3 czy Red Dead Remeption 2 w najwyższej jakości.

najlepsze projektory do 20 000 zł
fot. Pixabay.com

Co więcej, Epson LS500 jako projektor typu LCD pozwala na wyświetlenie znacznie ciemniejszych barw, co w przypadku domowych projektorów jest znacznie ograniczone. Ostrość jaśniejszych i ciemniejszych kolorów jest niebywale realistyczna i detronizuje mozliwości przeciętnych konsumenckich telewizorów.

Epson LS500 to także uniwersalny, elegancki design, wpasowujący się wprost idealnie w wystroj nowoczesnych salonów. To prawdziwa gratka dla fanów technologii, choć oczywiście wszystko zależy od preferencji – w końcu film można oglądać także na TV, tablecie (tu też warto zainwestować w lepszy model, np. do 3000 zł lub 5000 zł) czy smartphonie.

Zalety:

 • uniwersalny, elegancki design
 • świetna jakość obrazu
 • ogromna przekątna (do nawet 130 cali)
 • 20 tysięcy godzin żywotności lampy
 • niebywale ostre i wyraźne kolory
 • świetne nagłośnienie

Wady:

 • wciąż dość wygórowana cena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here