Znasz to uczucie, gdy myszka gamingowa, którą właśnie kupiłeś ślizga się nawet na matowej podkładce, a klawisze zdają się nie reagować na nacisk palców? Alby gdy kształt myszki nijak pasuje do kształtu dłoni, sprawiając, że po kilku godzinach ciągłego użytkowania mamy serdecznie dosyć jakiejkolwiek rozgrywki? No właśnie! To bardzo powszechne problemy, które rozwiąże wybór właściwego urządzenia. Przed Wami ranking najlepszych myszek gamingowych na rynku.

Myszka gamingowa czyni cuda?

Dla profesjonalnych graczy to wręcz niezbędnik i przedłużenie ręki! Dla przeciętnych użytkowników najwyższej klasy komfort i innowacyjna technologia zmieniająca wrażenia z rozgrywki. Oczywiście, jeśli weźmiemy pod uwagę wyłącznie najlepsze modele na rynku, a tych jest kilka.

Zawsze bierz jednak pod uwagę fakt, że na nic Ci najlepsza mysz gamingowa na świecie, jeśli nie posiadasz dobrego komputera (do 12 000 zł, 5000 zł, 3000 zł) wraz z klawiaturą gamingową (do 200 zł, 300 zł, 400 zł, 500 zł lub 1000 zł) i monitorem gamingowym (do 1000 zł, 1500 zł, 2000 zł, 3000 zł, 5000 zł, 7000 zł).

W przypadku, w którym grywasz na PC raczej okazjonalnie, lepiej zrobisz kupując konsole Nintendo Switch, Xbox X Series lub PlayStation 5. Jeśli zdecydujesz się na zakup dwóch ostatnich konsol, koniecznie rozważ inwestycję w nowoczesny 55-calowy telewizor (do 1500 zł, 3000 zł, 5000 zł) lub 65-calowy (do 3000 zł, 4000 zł, 7000 zł) albo projektor (do 20 000 zł, 8000 zł, 5000 zł, 3000 zł).

Mysz gamingowa MadCatz R.A.T. – ciężko o coś lepszego

Przed Wami niezwykła mysz gamingowa rzucająca się w oczy swoim niesamowicie drapieżnym designem, przypominającym szpony orła. Model ten wyposażono w czujnik optyczny o rozdzielczości wynoszącej aż 16000dpi.

Konstrukcja ta powstała z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, którzy cenią sobie w grach precyzję oraz szybkość. Myszka jest lekka i świetnie trzyma się powierzchni podkładki lub biurka. Co więcej, podczas produkcji zdecydowano się na stworzenie płyty kciukowej z włókna węglowego, a obudowę wykonano ze stopu miedzi, dzięki czemu konstrukcja jest bardzo wytrzymała. Powłoka hydrofobowa natomiast zabezpiecza nas przed nieprzyjemnym efektem pocenia się dłoni.

Każdy element modelu MadCatz R.A.T. możemy dowolnie dostosować pod swoje potrzeby. W konstrukcji znajduje się podpórka pod kciuk, podpórka pod nadgarstek, scroll, czujnik, podkładka dla małego palca – wszystko możesz regulować i zmieniać, tak aby grało ci się jak najlepiej (łącznie do 2700 konfiguracji!).

Przełącznik OMRON zagwarantuje niesamowitą szybkość kliknięć. Tę myszkę gamingową kupicie za około 930 złotych.

ranking najlepszych myszek gamingowych
fot. Unsplash.com

Asus ROG Spatha – tym razem model bezprzewodowy

Przed Wami kolejny świetny model myszki gamingowej, tym razem w wersji bezprzewodowej. Czemu warto się nim zainteresować i wydać 920 złotych? Przekonajmy się!

ROG Spatha ma do zaoferowania aż 12 przycisków, które możemy zaprogramować według własnych preferencji – w tym (aż!) sześć w zasięgu kciuka. Myszka świetnie dopasowuje się do kształtu dłoni, sprawiając, że nie zmęczysz się użytkowaniem nawet po długich godzinach zaciętych rozgrywek.

W modelu tym zastosowano przełączniki OMRON, gwarantujące (w tym wypadku) żywotność do około 20 milionów kliknięć. Co więcej, w środku zaimplementowano zamienne gniazdka przełączników, które możemy w prosty sposób rozbudowywać.

Podczas prac nad ROG Spatha Asus współpracował z profesjonalnymi graczami z całego świata, tak aby stworzyć konstrukcję wyjątkową, wydajną i niesamowicie trwałą, a przy tym zagwarantować unikatową szybkość kliknięć. Czujnik posiada rozdzielczość do 8200 dpi, a więc sporo mniej niż w przypadku myszki R.A.T.

Na uwagę zasługuje także agresywny, sportowy design, który możemy podświetlić, dzięki oświetleniu RGB. Możemy je nawet regulować zarówno na pokrętle, jak i bocznych przyciskach.

Niestety, aby kupić myszkę gamingową z najwyższej półki musimy liczyć się z ogromnym wydatkiem. Na szczęście na rynku znajdziemy sporo tańszych modeli, które również zagwarantują nam wysoką jakość (do 700 zł, 500 zł, 400 zł, 200 zł) – tym niemniej, w takim wypadku będziemy musieli liczyć się z kompromisami.

ranking najlepszych myszek gamingowych
fot. Unsplash.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here