Myślisz o zakupie nowego komputera osobistego albo wymienieniu go na lepszy model, ale nie znasz się na poszczególnych komponentach, przez co utknąłeś w martwym punkcie? Spokojnie! Na rynku znajdziesz już złożone PCety, dzięki czemu jedyne, co będziesz musiał zrobić, to „wyłożyć pieniądze na stół”. Zanim jednak podejmiesz decyzję o wyborze danej konstrukcji, przeczytaj nasz tekst i dowiedz się, na co należy zwracać uwagę przed zakupem. Zapraszamy do lektury!

Czemu właśnie gotowiec?

Przede wszystkim oszczędzi Ci to czasu z kompletowaniem poszczególnych części, bo przecież wybór procesora czy karty graficznej to nie lada wyzwanie! Po drugie, tak będzie po prostu znacznie prościej, choć niekoniecznie taniej.

Jeśli doskonale znasz się na sprzęcie komputerowym zakup gotowego modelu nie ma najmniejszego sensu – sam dopasujesz wszelkie interesujące Cię elementy i z pewnością ostatecznie zapłacisz za tę samą konfigurację znacznie mniej. Musicie bowiem wiedzieć, że gotowe modele PC są zawsze nieco droższe niż ta sama konfiguracja składana pojedynczo.

Jeśli jednak jesteś laikiem, to dla własnej wygody oraz gwarancji, że wszystko będzie działać jak powinno, powinieneś rozważyć zakup już złożonego PC. Kwoty w zależności od specyfikacji będą wahać się do około 12 000 zł, 8000 zł, 5000 zł, 4000 zł lub 3000 zł.

Pamiętaj jednak, że oprócz komputera osobistego musisz posiadać również monitor gamingowy, na przykład któryś z modeli do 1000 zł, 1500 zł, 2000 zł, 3000 zł, 5000 zł, 7000 zł, myszkę gamingową (np. do 200 zł, 300 zł, 400 zł, 500 zł700 zł) oraz klawiaturę gamingową (np. do 200 zł, 300 zł, 400 zł, 500 zł1000 zł).

Jeśli perspektywa tylu wydatków jest dla Ciebie przerażająca, rozważ inwestycję w konsolę Xbox X Series lub PlayStation 5 (dostępne za około 2400-2800 złotych). Wtedy wystarczy Ci nowoczesny TV, najlepiej 55-calowy (do 1500 zł, 3000 zł, 5000 zł) lub 65-calowy (do 3000 zł, 4000 zł, 7000 zł) albo projektor (do 20 000 zł, 8000 zł, 5000 zł, 3000 zł). Taką inwestycją będziesz się cieszyć przez kilka ładnych lat.

W zasadzie jest jeszcze trzecia opcja – wirtualna rzeczywistość i gogle VR – jeśli posiadasz konsole albo potężny PC to jak najbardziej może być to ciekawa alternatywa dla innych propozycji.

komputer osobisty - czemu warto?
fot. Unsplash.com

PC zagwarantuje najwyższą jakość!

Zdawać by się mogło, że nowa generacja konsol zostawiła w tyle świat PCtów. Cóż, nawet jeśli, to nie na długo, bo w planach producentów procesorów i kart graficznych figurują komponenty, które przebiją wszystko pozostałe!

Na dobrej jakości PC zagrasz w najnowsze tytuły w nawet 120 klatkach i więcej nie tracąc przy tym płynności rozgrywki. Szereg zaawansowanych technologii jak chociażby ray-tracing zmieni nie do poznania gry wideo, które do tej pory wyglądały „tylko” bardzo dobrze. Na PC możesz też posiłkować się modami graficznymi, tworzonymi przez innych graczy i wciąż podbijać immersyjność świata przedstawionego swojej ulubionej produkcji.

Jest to kluczowe, ponieważ konsole nie mają aż tyle do zaoferowania. Ich główną zaletą jest intuicyjność, szybkość i stabilność – kupując konsolę nowej generacji masz pewność, że ograsz najnowsze gry akcji, gry RPG, gry strategiczne, gry wyścigowe, gry sportowe oraz platformówki i horrory w bardzo dobrej jakości przez kolejne lata. W przypadku PC musisz się liczyć z nawracającymi inwestycjami w coraz mocniejsze podzespoły.

PC to nie tylko gry, ale i grafika!

Jeśli kochasz bawić się grafiką i korzystasz z takich programów jak Zbrush, Blender czy Photoshop, to bez potężnej konfiguracji sprzętowej możesz zapomnieć o wyrenderowaniu zaawansowanych projektów. Nie zrobisz tego też z poziomu żadnej konsoli, bo w końcu nie do tych celów zostały one przeznaczone.

PC to sprzęt uniwersalny, na którym zarówno ograsz świetne gry, jak i przygotujesz zaawansowany projekt graficzny, obejrzysz film i wykorzystasz wszystkie możliwe multimedia, które Cię interesują.

Tworzenie profesjonalnych projektów programach graficznych wymaga wielkiej mocy, dlatego inwestycja w najnowocześniejszy komputer osobisty będzie tu jak najbardziej wskazana.

komputer osobisty - czemu warto?
fot. Unsplash.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here