Nowe technologie już od jakiegoś czasu stały się nieodzowną częścią naszej codzienności. Zaprogramowane są kasy biletowe, pralki, lodówki, telewizory i setki innych urządzeń, z których korzystamy każdego dnia. Sytuacja wygląda podobnie, jeśli spojrzymy kategorie rozrywkowe, takie jak chociażby gry wideo. Ostatnio jednak coraz częściej mówi się o wirtualnej rzeczywistości, która jako technologia wciąż jest w powijakach, ale już teraz pokazuje jak wielki drzemie w niej potencjał. Poznajcie gogle VR do 8000 złotych, które zagwarantują Wam zabawę z innego wymiaru.

8000 złotych? Bardzo drogo!

Niestety, najdroższe i zarazem najlepsze modele gogli do wirtualnej rzeczywistości kosztują krocie. Oczywiście, możemy też rozważyć zakup tańszych gogli, na przykład do 5000 złotych lub 3000 złotych – wszystko zależy od tego, czego od takiej konstrukcji oczekujemy.

Przed zakupem gogli do VR trzeba też pamiętać o sprawdzeniu, na jaką platformę były one tworzone – na goglach VR do komputera osobistego nie zagramy w żaden tytuł na konsoli PlayStation 5 czy Xbox X Series.

Warto tu wspomnieć, że gier dedykowanych VR jest na ten moment naprawdę niewiele. Większość z nich to okrojone shootery lub symulatory, dzięki którym możemy na przykład zobaczyć zorzę albo udać się w piękny spacer urokliwą aleją oddaloną od nas o setki czy tysiące kilometrów.

Na ogrywanie rozbudowanych gier RPG, gier akcji, gier wyścigowych, gier strategicznych, horrorówgier sportowych czy platformówek 3D, będziemy musieli jeszcze poczekać. Tym niemniej gogle VR to gadżet, z którym ciężko się rozstać!

Zagwarantuje Wam on unikatowe doznania i zupełnie inną rozrywkę niż ogrywanie ulubionej gry na PC na wielkim monitorze gamingowym (do 1000 zł, 1500 zł, 2000 zł, 3000 zł, 5000 zł, 7000 zł) lub nowoczesnym telewizorze 55-calowym (do 1500 zł, 3000 zł, 5000 zł), 65-calowym (do 3000 zł, 4000 zł, 7000 zł) albo projektorze (do 20 000 zł, 8000 zł, 5000 zł, 3000 zł).

Jeśli jednak wciąż interesuje Cię zakup najlepszych gogli VR na rynku – zapraszamy do lektury!

gogle do VR do 8000 zł
fot. Unsplash.com

Gogle VR PIMAX Vision 8K X – kosztowna potęga

Przed Wami jedne z najlepszych gogli VR na rynku, które nabyć możecie za prawie 8000 złotych. Już na pierwszy rzut oka widać, że mamy tutaj do czynienia z konstrukcją najwyższej jakości. Bardzo dobrze prezentują się też pod względem samego designu – połączenie futuryzmu i ostrych kantów nadaje konstrukcji sportowego stylu.

W środku znajdziemy specyfikację, która dosłownie powala na kolana! Model PIMAX VIsion to gogle oferujące rozdzielczość 7680×2160, czyli aż 8K! Przykładowo, za taką rozdzielczość w telewizorach musimy zapłacić od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Kąt widzenia wynosi aż 200 stopni, co w zasadzie pozwala zachować całkowitą immersję świata przedstawionego i gwarantuje niezapomniane przeżycia! To fenomenalne uzupełnienie dla osób posiadających potężny komputer osobisty (tak, ten model gogli VR dedykowany jest wyłącznie PC).

Model wyposażono w żyroskop, czyli urządzenie pozwalające rozpoznawać położenie okularów i sposób ich ruchu oraz czujnik zbliżeniowy i akcelerometr. Czujnik uruchamia gogle zaraz po założeniu ich na głowę, a akcelerometr wykrywa ruchy, jakie wykonuje użytkownik. Dzięki PISMAX Vision zagracie w szereg fascynujących tytułów, a także obejrzycie ulubiony film w zupełnie nowej jakości.

Niestety, w zestawie nie znajdziemy dołączonych kontrolerów, więc czeka nas dodatkowa inwestycja.

HTC VR VIVE Pro Eye – nieco tańsza propozycja

Za równe 7 tysięcy złotych możemy rozważyć zakup gogli HTC VR VIVE Pro Eye, które jednak posiadają znacznie słabszą specyfikację niż poprzedni model.

Konstrukcja ta zaoferuje nam rozdzielczość na poziomie jedynie 2880×1600 pikseli. W tym wypadku dużo mniejsze będzie też pole naszego widzenia, wynoszące raptem 110 stopni i odświeżanie na poziomie 90 Hz.

To jednak wciąż całkiem sensowny wybór, biorąc pod uwagę fakt, że w zestawie oprócz gogli HTC VR VIVE Pro Eye znajdziemy również dołączone kontrolery ruchu. Urządzenie odpalimy wyłącznie za pośrednictwem naszego komputera osobistego.

gogle do VR do 8000 zł
fot. Unsplash.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here