Według oficjalnych danych, w roku 2019 na całym świecie było już blisko 2 miliardy graczy. Tak ogromna liczba robi wrażenie i pozwala wysnuć wniosek, że w większym lub mniejszym stopniu każdy z nas jest gamerem! Czemu więc nie wykorzystać tego faktu i nie przekuć go w doskonały prezent na każdą okazję?

Czemu właśnie gra wideo?

Ileż razy w ciągu roku każdy z nas musi zadać sobie pytanie: Jaki prezent kupić? Czy to z okazji urodzin, imienin, świąt i innych okazji – to wciąż powracający problem i wielka rozterka. Ciężko bowiem za każdym razem wykazywać się kreatywnością. Gra wideo może być natomiast świetnym rozwiązaniem!

Nie musisz być „gamingowym freakiem”, żeby wybrać odpowiedni tytuł na prezent. Wystarczy podstawowa wiedza na temat gier i ich kategorii, by dobrać produkcję, która zagwarantuje obdarowywanej osobie zabawę na dziesiątki godzin.

Zacznijmy od kategorii. Gry dzielimy według typów odpowiadających rodzajowi rozgrywki.

Mogą to być gry RPG o rozbudowanej fabule, które pozwolą nam wziąć udział w jednej z epickich przygód rodem z książek przygodowych. Przed wyborem takiej produkcji zastanów się, jaki gatunki książek lub filmów preferuje dana osoba. Mogą to być tytuły o charakterze przygodowym, produkcje historyczne, fantasy, science-fiction i wiele, wiele innych. Wtedy wystarczy sprawdzić, do jakiego uniwersum przenosi nas wybrana gra RPG i dobrać odpowiednią produkcję.

Wśród gier RPG, które zyskały miano kultowych znajdują się chociażby: Wiedźmin 3: Dziki Gon, seria Mass Effect, western Red Dead Redemption 2, The Last of Us, Ghost of Tushima. Oferują one kilkadziesiąt godzin zabawy przy poznawaniu wciągających historii. Zostały też nagrodzone licznymi nagrodami podczas prestiżowych konkursów branżowych.

Inną propozycją mogą być gry strategiczne (Anno 1800, seria Age of Empires, Total War: Three Kingdoms), w których ogromną rolę odgrywa planowanie poszczególnych kroków i aktywności. Jeśli dana osoba taki typ zabawy, to może być to strzał w dziesiątkę.

Wśród pozostałych kategorii znajdują się też gry wyścigowe (Forza Horizon, seria Need for Speed), horrory (Outlast, The Medium, Blair Witch), survivale, platformówki (Ori and Wisp, seria Mario), gry akcji (Doom Eternal, Gears 5), gry multiplayer (seria Battlefield, Call of Duty, Battlefront, World of Warcraft), gry zręcznościowe (np. Just Dance, Crash Bandicoot) – wybór jest po prostu ogromny!

Sprawdź polecane przez nas tytuły z danej kategorii:

Wybór odpowiedniej platformy

Decydując się na prezent w postaci gry wideo zawsze musisz brać pod uwagę platformę, na którą została wydana oraz sprzęt, jakim dysponuje osoba, którą chcesz uszczęśliwić. Niestety, branża gier wymusza poniekąd posiadanie dość mocnej konfiguracji sprzętowej.

Jeśli obdarowywana osoba dysponuje potężnym komputerem osobistym – wybór jest prosty. Znajdź odpowiednią grę wydaną na PC i kup ją w wersji cyfrowej lub pudełkowej (o ile będzie taka możliwość).

gry wideo na prezent
fot. Pexels.com

Jeśli dana osoba posiada w domu konsolę PlayStation, Nintendo Switch lub Xbox – wybierz wersję gry przeznaczoną na te właśnie platformy. W przeciwnym razie może się okazać, że wybrany przez Ciebie tytuł będzie kurzyć się na półce lub w cyfrowej biblioteczce.

W przypadku gier na PC istotną rolę będzie odgrywać także dobry monitor gamingowy. Jeśli zaś mówimy o konsolach – telewizor 55-calowy (do 1500 zł, 3000 zł, 5000 zł) lub nowoczesny telewizor 65-calowy (do 3000 zł, 4000 zł, 7000 zł) albo projektor (do 20 000 zł, 8000 zł, 5000 zł i 3000 zł). Niektóre pomniejsze produkcje ruszą też na dobrym tablecie (np. do 3000 zł lub 5000 zł).

Porady przy zakupie gry wideo na prezent

Dobrze, skoro już wiesz, że wybór gry wideo na prezent jest doskonałym pomysłem, czas przystąpić do gruntownego researchu. Najpierw upewnij się, jaki gatunek gry mógłby zainteresować daną osobę. Następnie sprawdź czy posiada ona platformę, na jaką został wydany wybrany tytuł i czy (w przypadku komputerów osobistych) ruszy ona jej konfiguracji sprzętowej.

Możesz też poradzić się znajomych lub poprzeglądać internetowa fora, aby upewnić się, że to jest właśnie gra, której szukasz.

Jeśli wszystko się zgadza – wspaniale! Właśnie udało ci się wybrać doskonały prezent, który zagwarantuje obdarowanej osobie niesamowitą frajdę i dziesiątki godzin świetnej zabawy.

gry wideo na prezent
fot. Pexels.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here