Wyobrażasz sobie, co by było, gdybyś mógł przenieść się do alternatywnej rzeczywistości i przeżywać wszystko tak, jakby istniało naprawdę? Cóż, w pewnym sensie to możliwe. Wystarczy, że zainwestujesz w dobre gogle VR, które zabiorą Cię do bogatego i niesamowitego świata przygód w 3D. Oczywiście, nie będzie to jeszcze ten sam poziom znany z filmów science-fiction, choć technologia się rozwija i kto wie, co będzie za parę lat. Tym nie mniej gogle VR to doskonały pomysł na zabawę i kreatywne spędzenie wolnego czasu. Poznaj najlepsze modele tych urządzeń do 5000 złotych!

Gogle VR – ale w zasadzie po co?

To przede wszystkim jedyne w swoim rodzaju doświadczeniem, którego pragnie każdy fan nowych technologii. Dzięki temu urządzeniu możemy przenieść się do innego wymiaru i zobaczyć inny świat w 3D. Ba! Możemy nawet przeżyć realistyczny spacer po parkach narodowych czy zabytkach oddalonych od nas o setki tysięcy kilometrów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zagrać też w gry dedykowane goglom VR jak na przykład Half-Life: Alyx.

Niestety, w tym momencie biblioteka gier wideo tworzonych pod gogle VR jest dość uboga, ale być może z czasem doczekamy się niesamowitych gier wyścigowych, gier sportowych, gier akcji, gier RPG, gier strategicznych oraz horrorów i platformówek 3D.

Oczywiście, to zupełnie nieporównywalne doświadczenie do grania na PC (za 12 000 zł, 8000 zł, 5000 zł, 4000 zł, 3000 zł). Świat płynący z ekranu monitora gamingowego (np. do 1000 zł, 1500 zł, 2000 zł, 3000 zł, 5000 zł, 7000 zł) lub nowoczesnego telewizora 55-calowego (np. do 1500 zł, 3000 zł, 5000 zł), 65-calowego (do 3000 zł, 4000 zł, 7000 zł) albo projektora (np. do 20 000 zł, 8000 zł, 5000 zł, 3000 zł) to zupełnie inna bajka, która oferuje diametralnie inny typ zabawy niż gogle VR (sprawdź konstrukcje do 8000 zł, 6000 zł, 3000 zł, 2000 zł).

najlepsze gogle VR do 5000 zł
fot. Unsplash.com

Gogle VR HTC Vive Cosmos Elite – niezłe gogle VR pod PC

Za raptem 4600 złotych możecie rozważyć zakup goli HTC Vive Cosmos Elite, które wprowadzą Cię na najwyższy poziom doznań płynących z wirtualnej rzeczywistości.

Ruchy użytkownika są precyzyjnie odzwierciedlane dzięki systemowi SteamVR, a zaawansowane kontrolery dołączane do zestawu pozwolą na pełną swobodę ruchu. Model ten został zaprojektowany z myślą o graczach. Są lekkie i doskonale dopasowują się do kształtu twarzy oraz głowy. Konstrukcja typu flip-up, umożliwia błyskawiczne uchylanie gogli i przeskakiwanie pomiędzy światem rzeczywistym, a wirtualnym bez konieczności zdejmowania gogli z głowy.

Najwyższą jakość grafiki zagwarantuje natomiast obraz wyświetlany w rozdzielczości 2880×1700. Negatywny efekt tzw. drzwi ekranowych został zniwelowany, dzięki panelom LCD. Nie bez znaczenia jest tutaj także dźwięk – gogle zostały wyposażone w zintegrowane słuchawki nauszne, oferujące świetną jakość audio.

Pole widzenia wynosi 110 stopni – nie jest to wynik imponujący, ale wystarczy, aby cieszyć oko wirtualnym obrazem w 3D. Do kontroli naszych ruchów oddano akcelerometr oraz żyroskop, dzięki którym każde nasze posunięcie będzie możliwie jak najbardziej precyzyjne. Pamiętajcie, że ten model został zaprojektowany wyłącznie pod komputery osobiste.

Gogle VR PIMAX 5K XR OLED 200° FOV – fenomen w świetnej cenie

Panie i Panowie przed Wami wyjątkowe gogle VR Pismax 5k XR OLED oferujące funkcje dostępne w znacznie droższych modelach. Tę konstrukcję dostaniecie na rynku za równe 5000 złotych.

Prezentowany model posiada bardzo szerokie pole widzenia, bo wynosi ono aż 200 stopni, dzięki temu poczujesz się jakbyś faktycznie przeniósł się ciałem do innego wymiaru! Co więcej, widziany przez Ciebie obraz będzie posiadał nie tylko bardzo wysoką rozdzielczość 2x 2560×1440, ale też (dzięki ekranom OLED) perfekcyjną głębie barw i właściwy kontrast. Wszystko to znacząco wpłynie na immersyjność świata przedstawionego i przełoży się na Twoje doznania płynące z rozgrywki.

Urządzenie jest wyjątkowo lekkie (waży zaledwie 470 g), a więc tyle, co przeciętny tablet. Dzięki temu nie zmęczysz się noszeniem gogli VR nawet po długich godzinach użytkowania. Co więcej, zestaw Pismax 5k XR jest kompatybilny z tysiącami gier na platformach Steam oraz Oculus Home. Będzie też bez problemu działał z kontrolerami Steam oraz innych marek.

Rekomendowany komputer osobisty pod proponowane gogle powinien spełniać minimalną specyfikację w postaci: systemu operacyjnego Windows 10, karty graficznej GeForce GTX 1070, procesora Intel i5-4590 oraz 8GB pamięci RAM.

najlepsze gogle VR do 5000 zł
fot. Unsplash.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here