Zabiegi odmładzające, uwzględniające szczególnie twarz zawsze były przedmiotem zainteresowania dużej grupy kobiet. Im bardziej zaawansowany wiek, tym większe starania pań o młodszy i piękniejszy wygląd. Wraz z rozwojem medycyny, równomiernie rozwinęła się technologia medycyny estetycznej. Efektem tego jest coraz to większa gama nowoczesnych zabiegów poprawiających jakość skóry twarzy. Jednym z najbardziej znanych zabiegów dających długotrwałą regenerację oraz rewitalizujące twarz są zabiegi osoczem bogatopłytkowym.

Profesjonalne zabiegi na twarz

Upływ czasu, jaki ujawnia się w skórze, jest naturalnym, biologicznym procesem. Przebiega on w taki sposób, że następuje spowolnienie odnowy komórek przy jednoczesnym zmniejszeniu ich biologicznej aktywności. Niestety nie ma sposobów na to, żeby ten proces całkowicie zahamować. Można jednak sprawić, żeby zmiany w organizmie zachodziły wolniej. To właśnie sprawia wspomniany wyżej zabieg. Wykorzystywane w nim osocze bogatopłytkowe jest preparatem, który pozyskuje się bezpośrednio z krwi pacjenta. Charakteryzuje się on głównie tym, że posiada większe stężenie płytek niż to które można znaleźć w osoczu fizjologicznym. Dodatkowym atutem jest fakt, że zabiegi wykorzystujące osocze bogatopłytkowe stosowane są również w stomatologii, chirurgii rekonstrukcyjnej czy ortopedii. Odpowiada ono głównie za szybsze gojenie się ran, wygładzenie blizn, regenerację tkanek przyzębia, a także regenerację tkanki kostnej.

Wbrew pozorom sam zabieg jest bardzo bezpieczny. Początkowo pobierana jest od pacjenta niewielka ilość krwi. Następnie trafia ona do specjalnych probówek, które dalej trafiają do urządzenia wirującego. W trakcie wirowania osocze oddziela się od leukocytów oraz erytrocytów. Tym oto sposobem uzyskiwany jest preparat, który następnie wstrzykiwany jest do skóry pacjenta. Aplikacja osocza, wykonywana jest liniowo, wzdłuż konkretnej fałdy, czy też zmarszczki pacjenta. W tym celu wykorzystuje się często technikę mezoterapii.

Funkcja, jaką pełni osocze to pobudzanie komórek macierzystych do namnażania. Dodatkowo wpływa pobudzająco na fibroblasty, żeby wytwarzały kolagen. W związku z tym, że preparat pozyskiwany jest bezpośrednio od pacjenta, nie ma żadnego ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych. Dzięki temu zabieg jest całkowicie bezpieczny. Zaraz po podaniu osocza, na skórze pojawiają się obrzęki, zaczerwienienie i bolesność. należy jednak to uznać za efekt zastosowanego zastrzyku. Jednakże te niechciane dolegliwości szybko mijają.

Wykonanie zabiegu należy oddać w ręce najlepszych specjalistów. Do takich z pewnością należy wrosinski.pl. Jeżeli chodzi o kwestie estetyczne związane z twarzą, to trzeba mimo wszystko mieć pewność, że zabieg zostanie wykonany na najwyższym poziomie. Nie trzeba również się bać, ze zabieg będzie powodował silne dolegliwości bólowe. Przed wykonaniem zabiegu stosowany jest miejscowo krem znieczulający, który znacząco zmniejsza nieprzyjemne doznania. Dlatego, jeżeli jeszcze zastanawiasz się co zrobić, żeby wyglądać 10 lat młodziej, po prostu zainwestuj w zabieg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here