Ziarenka kolekcjonerskie marihuany to wyjątkowo wymagająca grupa produktów, o czym wiedzą wszyscy ich nabywcy. By ziarenko przetrwało w Twojej gablotce jak najdłużej, powinno być izolowane od wyniszczającego wpływu wilgoci i wysokich temperatur, a także wstrząsów i innych potencjalnie szkodliwych oddziaływań. W tym celu wielu kolekcjonerów umieszcza swoje ziarenka w specjalnie zakupionych do tego pojemnikach i opakowaniach. Zapraszamy do lektury krótkiego wprowadzenia w ten temat, z którego dowiesz się – jakie rodzaje pojemników dedykowanych do ziarenek kolekcjonerskich znajdziesz w sklepach oraz po które z nich warto sięgać, by ziarenko było maksymalnie zabezpieczone. 

Opakowania próżniowe – zastosowanie i najważniejsze funkcje 

Pojemniki próżniowe są uważane za wybór optymalny. Tworzą sprzyjające warunki, w których Twoje ziarenko będzie bezpieczne i odgrodzone od czyhających na nie zagrożeń. Po szczelnym zamknięciu pojemnik próżniowy będzie przeciwdziałał przenikaniu do środka wilgoci, zapachów, pyłków, a także będzie niemal całkowicie blokował przepływ powietrza pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem. Jest to szczególnie ważne w przypadku kolekcjonerów tworzących rozbudowane zbiory nasion, którzy pragną zachować je w dobrej kondycji przez wiele lat. 

Opakowanie próżniowe może mieć różną formę i kształt. Popularne są pojemniki owalne, w kształcie szerokiej tuby z płaskim dnem i wieczkiem. W ich konstrukcji znajduje się przycisk, który po naciśnięciu wywołuje zjawisko „zasysania”. Możesz wówczas bezpiecznie zdjąć pokrywkę, by zaglądnąć do środka lub umieścić we wnętrzu dodatkowe, nowe eksponaty. 

Dużą zaletą pojemników próżniowych jest fakt, że tworzą rozbudowaną gamę produktów, różniących się takimi właściwościami jak kształt, pojemność, design, konstrukcja, kolorystyka i odporność na uszkodzenia. Ponadto, pojemniki mogą być wykonane mniej lub bardziej precyzyjnie, co oczywiście przekłada się na ich zdolność do tworzenia hermetycznych warunków wewnątrz. Dobrej jakości pojemnik będzie pełnił swoje funkcje przez wiele lat, zachowując swoją przydatność przez cały okres tworzenia i utrzymywania kolekcji nasion.

Czym wyścielić wnętrze pojemników próżniowych? 

Produkty z grupy pojemników próżniowych są najczęściej pozbawione dodatkowych elementów konstrukcyjnych, ozdób oraz przegródek. Dzięki temu ich wnętrze może zostać w całości wykorzystane zgodnie z Twoim zapotrzebowaniem. Po umieszczeniu w środku ziarenka powinny być maksymalnie bezpieczne tak długo, jak tylko nie będziesz ich wyjmował. Warto jednak pamiętać, że choć pojemnik próżniowy jest skutecznym zabezpieczeniem, to nie należy umieszczać w nim nasion bez specjalnego opakowania, w którym zostało przez Ciebie zakupione.

Przykładowo, sklep TanieSianie (pod linkiem: https://www.taniesianie.pl) wysyła nasiona kolekcjonerskie w niedużych plastikowych opakowaniach o kształcie ostrosłupa. Dzięki temu nasiono jest ulokowane na jego spodzie w otoczeniu waty, która amortyzuje wszelkie wibracje i wstrząsy. Opakowania o takim kształcie mają bardzo małą objętość, co ułatwia ich przechowywanie i segregację. W typowym pojemniku próżniowym zmieści się kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt opakowań z ziarenkami. Wybierając taką formę zabezpieczenia, masz całkowitą pewność, że ziarenko będzie maksymalnie bezpieczne przez cały czas użytkowania swojej kolekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here